Spotkanie ogórkowe w Tłokini Wielkiej

Prezentacja odmian w szklarni
Firma Lidia Horti Logistic, dystrybutor środków do produkcji ogrodniczej, Monsanto Polska – właściciel marek Seminis i De Ruiter, oferujący nasiona warzyw oraz firma Haifa, producent nawozów, zorganizowały 8 maja w gospodarstwie Pawła Pilasa w Tłokini Wielkiej koło Kalisza spotkanie dla producentów ogórków szklarniowych.

Nowe odmiany ogórka partenokarpicznego – Morisette F1 oraz SV4097CV F1 i Beith Alpha – DR8086CB F1 przedstawił Paweł Skrzynecki z firmy Monsanto, a Marcin Piechota reprezentujący tę samą firmę informował o zasadach prowadzenia roślin w celu osiągnięcia jak najwyższego plonu wysokiej jakości. Szczególnie zwracał uwagę na przerzedzanie zawiązków, zwłaszcza w pierwszym okresie uprawy, po to, żeby roślina wytworzyła odpowiednio silny system korzeniowy. Ponadto zwracał uwagę na konieczność usuwania liści, podobnie jak ma to miejsce w uprawie pomidora szklarniowego. Usunięcie najstarszych, dolnych liści pozwala na lepsze doświetlenie roślin.

Grzegorz Peszko z firmy Haifa zachęcał do stosowania nawozu Poly-Feed® Ogórkowy, przeznaczonego do fertygacji ogórków w uprawie na wełnie mineralnej i podłożach organicznych. Zawiera on NPK 9-10-38 + 3 MgO oraz mikroskładniki.

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Więcej zdjęć ze spotkania – w galerii.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFascynujący Świat Roślin
Następny artykułPolskie truskawki już w sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.