Świat buduje szklarnie

W ostatnich miesiącach na całym świecie ogłoszono publicznie 201 nowych projektów budowy szklarni. Powstaną one w 35 krajach. Łączna powierzchnia planowanych projektów wynosi  4163 ha.
Sześćdziesiąt projektów realizuje się w 32 stanach USA. Całkowity planowany obszar to 642 ha. Po ich zakończeniu powierzchnia pod szkłem w USA  zwiększy się o ponad 70 procent w stosunku do obecnego obszaru uprawy warzyw w tym kraju. W Kanadzie zgłoszono 14 nowych projektów o łącznej powierzchni 253 ha. Bedzie to wzrost o 16% całkowitej powierzchni kanadyjskiej uprawy warzyw szklarniowych. Meksyk  ogłosił dziewięć nowych planów budowy na 332 hektarach, co da  10-procentowy wzrost całkowitej powierzchni jego upraw pod szkłem.
Wśród innych krajów zgłaszających nowe projekty jest Holandia z 12 planowanymi projektami obejmującymi 287 ha i Rosja z największym planowanym nowym obszarem  – 1000 ha w 23 nowych projektach. Dla Rosji jest to wzrost o 34 procent obecnego obszaru upraw szklarniowych. Chiny ogłosiły plany na 450 ha w pięciu projektach, co da im pięcioprocentowy wzrost (w szklarniach plastikowych). Australia zgłosiła 14 nowych projektów, na 385 ha. 
za: Cuesta Roble Consulting

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolska bez pszczół – niezrozumiała decyzja ministra
Następny artykułBędą zmiany w przepisach o nieuczciwym wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.