Zmarł dr hab. Jarosław Markowski

Mamy dla naszych Czytelników smutną wiadomość - odszedł dr hab. Jarosław Markowski, prof. IO. Pożegnamy Go 23 października w kaplicy kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o 13:30.
Dr hab. Jarosław Markowski, prof. IO był wybitnym specjalistą w dziedzinie analityki i technologii przetwórstwa owoców i warzyw, przez całe życie zawodowe związany z Instytutem Ogrodnictwa. Bezpośrednio po ukończeniu w 1993 roku Wydziału Chemii Spożywczej i Biotechnologii Politechniki Łódzkiej podjął pracę w Zakładzie Przechowalnictwa i Przetwórstwa Owoców Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Obecnie pełnił funkcję Kierownika Pracowni Przetwórstwa i Oceny Jakości Owoców i Warzyw wraz z pozostającym w jej strukturze Laboratorium Badania Jakości Produktów Ogrodniczych.
Był naukowcem o niezwykłej wiedzy, chętnie angażującym się w rozwiązywanie ważnych problemów zarówno z zakresu przemysłu owocowo-warzywnego jak i ogrodnictwa. Od wielu lat wchodził w skład Zespołu Technicznego DSK Krajowej Unii Producentów Soków. Był bardzo oddany swojej pracy zawodowej, która stała się jego życiową pasją. Ceniony w krajowym i międzynarodowym środowisku naukowym, cieszył się też olbrzymim uznaniem i szacunkiem przemysłu przetwórczego.
Był człowiekiem pełnym energii i entuzjazmu, życzliwie nastawiony do ludzi, chętnie dzielił się swoją fachową wiedzą i inspirował do aktywności naukowej zarówno kolegów naukowców jak i środowiska praktyków.

Takim go zapamiętamy.

ogrodinfo.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOferta z Batumi
Następny artykuł100 tysięcy hektarów sadów i jagodników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.