Byliny w Kolorach Roku 2021

kłosowiec POQUITOTM Butter Yellow fot. mat. pras. TERRA NOVA® Nurseries, Inc.
Kłosowiec POQUITOTM Butter Yellow, fot. mat. pras. TERRA NOVA® Nurseries, Inc.
TERRA NOVA® Nurseries, Inc., firma hodowlana z USA specjalizująca się w bylinach, przedstawiła odbiorcom swoich produktów listę roślin, które wkomponowują się w trendy kolorystyczne na 2021 rok Instytutu Pantone – szary odcień PANTONE 17-5104 Ultimate Gray oraz żółty – PANTONE 13-0647 Illuminating.

Odmiany (wszystkie mieszańcowe) polecane do zestawień korespondujących z kolorem żółtym to: m.in. kłosowiec (Agastache) POQUITOTM Butter Yellow, nachyłek (Coreopsis) ‘Citrine’, kokorycz (Corydalis) ‘Canary Feathers’, jeżówka (Echinacea) ‘Aloha’, trytomy (Kniphofia) ‘Pineapple Popsicle’ i ‘Yellow’ oraz jastruny (Leucanthemum) ‘Goldfinch’ i ‘Luna’. Z kolei tonacje szarości znaleźć można m.in. u mieszańcowych odmian: begonii (Begonia) HOLIDAY™ ‘Jolly Holly’ i SILVER™ ‘Lace’ oraz żurawek (HeucheraNORTHERN EXPOSURE™ Silver i ‘Glitter’.

jastrun ‘Goldfinch’ fot. mat. pras. TERRA NOVA® Nurseries, Inc.
Jastrun ‘Goldfinch’, fot. mat. pras. TERRA NOVA® Nurseries, Inc.
żurawka ‘Glitter’. fot. mat. pras. TERRA NOVA® Nurseries, Inc.
Żurawka ‘Glitter’, fot. mat. pras. TERRA NOVA® Nurseries, Inc.

“Każdy ma odczucia związane z tegorocznym wyborem Kolorów Roku, jednak nasz firma – zlokalizowana w regionie północnowschodniego Pacyfiku – ze względu na pogodę jest dobrze obeznana z prawie codzienną szarością, podobną do odcienia PANTONE 17-5104 Ultimate Gray” – powiedział Dan Heims, prezes przedsiębiorstwa TERRA NOVA® Nurseries, Inc.. “Czasami przez całe tygodnie nie widzimy słońca, ale za to, gdy się pojawi to świeci podobnie jak odcień PANTONE 13-0647 Illuminating, ogrzewając nasze ciała i dusze.”
W aktualnym katalogu TERRA NOVA® Nurseries, Inc. znalazło się ponad 1000 odmian bylin, z których klienci mogą swobodnie dobierać te pasujące do corocznych wyborów Instytutu Pantone.
źródło: mat. pras. TERRA NOVA® Nurseries, Inc., www.terranovanurseries.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJak radzić sobie z suszą? Wypróbuj hydrożel ogrodniczy
Następny artykuł#1 Komunikat sadowniczy Mateusz Nowacki. Uszkodzenia mrozowe, pierwsze zabiegi, 05.03.2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.