U progu lata – podziękowanie za udział w webinarium

rojniki
Tegoroczny Dzień Dziecka był okazją do zapoznania się z doborem bylin na suche i słoneczne stanowiska. O roślinach tych opowiedziała dr hab. Regina Dębicz, prof. Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podczas zorganizowanego w tym dniu przez firmę Plantpress webinarium. Partnerami spotkania byli: Gospodarstwo Ogrodnicze E.Z. Bilscy i P.U.H. VENTA Sp. z o.o.

W pierwszym dniu czerwca przenieśliśmy się do cieplejszej strony lata dzięki bylinom, których znakomita większość o tej porze roku zachwyca pięknymi kwiatami lub liśćmi. Ostatnie lata wymuszają na miłośnikach roślin zaktualizowanie ich doboru, zwłaszcza na stanowiskach trudnych, a do takich należą miejsca nasłonecznione i narażone na okresową suszę. Nasz gość zaprezentował szeroką gamę bylin, które dobrze sobie na nich radzą, bez utraty walorów dekoracyjnych. Wśród nich znalazły się nie tylko dobrze znane rojniki, rozchodniki, wilczomlecze, rogownice, czyśćce czy krwawniki, ale też mniej popularne taksony, m.in. pajęcznica liliowata, acena bezbronna, żeleźniak Russela, modrak morski czy świerzbnica macedońska.
Bardzo dziękujemy prof. Reginie Dębicz za przeprowadzony z dużym zaangażowaniem wykład i pokazanie tak wielu roślin, które radzą sobie na trudniejszych stanowiskach uprawy. Państwu jesteśmy wdzięczni za tak liczne uczestnictwo.
Dziękujemy partnerom spotkania: Gospodarstwu Ogrodniczemu E.Z. Bilscy – polskiemu producentowi ozdobnych bylin z prawie 50-letnią tradycją, specjalizującemu się w uprawie piwonii i liliowców https://www.bilscy.info/ oraz firmie P.U.H. VENTA Sp. z o.o. – nowoczesnemu przedsiębiorstwu zaopatrzenia ogrodniczego, w tym doniczek i maszyn specjalistycznych http://hurtownia.venta.pl/
Zachęcamy Państwa do zainteresowania się dwumiesięcznikiem „Szkółkarstwo” i jego prenumeraty.

https://www.plantpress.pl/produkt/prenumerata-szkolkarstwo/
Wszystkich zainteresowanych ponownym odtworzeniem spotkania zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJuż jest trzeci numer „Szkółkarstwa”
Następny artykułRatujmy małych, regionalnych przedsiębiorców!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.