Strona główna Tagi Arysta lifescience
Tag:

arysta lifescience

Arysta LifeScience – Sadownicze nowości 2019. Wywiad. FILM

O nowych koncepcjach produktowych firmy Arysta LifeScience Polska mówi Szymon Matysiak.

Platform Specialty Products sprzedaje Arystę firmie UPL

Platform Specialty Products Corporation (NYSE: PAH) ogłosiła 20 lipca, że zgodziła się sprzedać Arystę LifeScience firmie UPL Corporation Ltd. (UPL). Umowa stworzy nową potęgę agrochemiczną, która ma stać się piątą co do wielkości firmą ochrony roślin na świecie. Wspólnie UPL i Arysta stworzą organizację oferującą kompletną ofertę w szerokim zakresie upraw.Transakcja ta zostanie zamknięta pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku.

Nowe produkty Arysty dla producentów warzyw

Arysta LifeScience informuje, że jej oferta powiększyła się o kilka nowych produktów: fungicyd Balear 720 SC, herbicydy: Bagira 040 EC, Dicotex 202 SL, Golf Extra, insektycyd Deltakill oraz regulator wzrostu Paket 250 EC. Dla producentów warzyw przeznaczone są dwa z nich.

Wspomogli poszkodowanych przez przymrozki

Firma Arysta LifeScience Polska wspólnie ze  Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.  przekazała gospodarstwom, które ucierpiały w wyniku wiosennych przymrozków pakiety produktów do ochrony upraw o wartości 15 000 zł. O środki ochrony mogły ubiegać się gospodarstwa o powierzchni od 3-10 ha z minimum dwójką uczących się dzieci, zlokalizowane na terenie gminy Warka.

W Poniatowej o malinach

Lubelszczyzna to polskie zagłębie malinowe. Z myślą o plantatorach z tego regionu 24 lutego w Poniatowej odbyła się Regionalna Konferencja Malinowa, zorganizowana przez Agrosimex. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 250 osób, które słuchały o nowych rozwiązaniach w dziedzinie ochrony, głównych zagrożeniach dla upraw maliny oraz nowych odmianach, dostępnych na rynku w bieżącym roku.

Regulatory wzrostu a jakość owoców

Przerzedzanie jest jednym z najważniejszych zabiegów w produkcji owoców, szczególnie jabłek, i właśnie produktom mogącym znaleźć zastosowanie w tej dziedzinie poświęcone było spotkanie zorganizowane przez Arysta LifeScience, które odbyło się 28 lutego w Radziejowicach.

Eskimos szkoli swoich dostawców

Firma Eskimos S.A. co roku przed sezonem organizuje szkolenia dla swoich dostawców, podczas których poruszane są różne kwestie dotyczące produkcji warzyw, a także prezentowana jest oferta środków do produkcji rolnej. W tym roku szkolenie odbyło się 24 lutego w Lipowym Moście na Podlasiu.

Umowa arysta LifeScience z DuPont

Arysta LifeScience ogłosiła rozpoczęcie globalnej współpracy z firmą DuPont Crop Protection w zakresie rozwoju nowych insektycydów do stosowania dolistnego w oparciu o substancję chlorantraniliprol. 
 

Porcja cebulowej wiedzy w Cieślinie

Luty to ostatni moment na organizacje spotkań przedsezonowych zanim na dobre ruszą prace w polu. 15 lutego w Cieślinie (woj. kujawsko-pomorskie) lokalni plantatorzy cebuli mogli usłyszeć sporo o odmianach, ochronie i nawożeniu  tego warzywa.

Nowoczesne kompleksowe rozwiązania dla rolnictwa

7 lutego, przy okazji międzynarodowych targów branży owocowo-warzywnej FruitLogistica w Berlinie, odbyła się konferencja prasowa firmy Arysta LifeScience z udziałem dziennikarzy reprezentujących wszystkie kraje europejskie. Jednym z kierunków, w jakim idzie dziś ta firma, są rozwiązania biologiczne (ang. BioSolutions).

Ostatnie artykuły

Pożyczki na spłaty zadłużenia w działalności rolniczej

Podmioty zainteresowane restrukturyzacją swoich zadłużonych gospodarstw rolnych będą mogły uzyskać pomoc Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w formie oprocentowanej pożyczki na spłatę zadłużenia. Pożyczka może zostać przeznaczona na sfinansowanie długów wymagalnych o charakterze pieniężnym obejmujących kapitał, odsetki i inne opłaty, powstałych w związku z prowadzeniem działalności rolniczej.

Komunikat sadowniczy PROCAM 16 z 08.07.2020

Nowy komunikat sadowniczy Krzysztofa Gasparskiego, Procam, w którym mowa przede wszystkim o presji ze strony szkodników, która w sadach jabłoniowych jest duża. Dotyczy to mszycy, przędziorków i pordzewiaczy, ale także zwójek. Więcej w filmie:

Deficyt opadów na obszarze północno-zachodniej Polski

IUNG-PIB w okresie od 1 maja do 30 czerwca 2020 r. stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego.