Strona główna Tagi Asia fruit logistica
Tag:

asia fruit logistica

Ukraińskie owoce na rynkach azjatyckich

Ukraińskie produkty owocowe mogą wykorzystać popyt na rynkach azjatyckich, o czym świadczy zainteresowanie zbiorowym stoiskiem największych sadowników Ukrainy na Asia Fruit Logistica 2018.

Polscy plantatorzy borówki wspólnie z europejskimi partnerami eksportują do Azji

Na targach Asia Fruit Logistica w Hongkongu, odbywających się od 5 do 7 września, została zainaugurowana współpraca plantatorów borówki z Polski, Portugalii i Hiszpanii. European Berry Growers wspólnie oferują dostawy owoców na rynki azjatyckie przez cały rok.

Opłacalny debiut Ukraińców

W bieżącym roku ukraińscy sadownicy po raz pierwszy uczestniczyli w targach Asia Fruit Logistica w Hongkongu w ramach stoiska narodowego. Przy jego organizacji współpracowali z Western NIS Enterprice Fund. Targi okazały się dla Ukraińców bardzo udane.

Rozpoczęły się targi Asia Fruit Logistica

6 września w Hongkongu rozpoczęły się bliźniacze targi berlińskiej imprezy – Asia Fruit Logistica. W przededniu otwarcia ich organizatorzy ogłosili zdobywców tegorocznych targowych nagród. Są one przyznawane w trzech kategoriach: Kampanii Marketingowej Roku, Importera Roku oraz Sprzedawcy Roku. Nagrody są przyznawane przez Asia Fruit Logistica i Asia Fruit Magazine.

Fresh Produce Forum China

Handel elektroniczny rewolucjonizuje sprzedaż świeżych owoców i warzyw w Chinach. Jak? Wyjaśnią to czołowi uczestnicy rynku podczas drugiej edycji Fresh Produce Forum China.

Asia Fruit Logistica

Azjatycka mutacja targów Fruit Logistica jest dzisiaj na półmetku. Tegoroczne trzydniowe spotkanie w Hongkongu pobija kolejny raz swoje poprzednie rekordy.

Ostatni dzień

W Hong Kongu kończą się dzisiaj trzydniowe targi  Asia Fruit Logistica. Bierze w nich udział prawie 350 wystawców z 30 krajów. Ubiegłoroczne targi odwiedziło 5300 menadżerów z branży owocowo-warzywnej z 63 państw.

Asia Fruit Logistica

Międzynarodowe targi poświęcone marketingowi owoców i warzywwięcej: asiafruitlogistica.com

Ostatnie artykuły

Z nutą egzotyki – dni otwarte firmy Plantpol Sp. z o.o.

W ostatnich dniach czerwca (28–30. 06. 2019 r.) firma Plantpol Sp. z o.o. zaprosiła producentów roślin ozdobnych na Dni Otwarte do swojej siedziby w Zaborzu k. Oświęcimia. Przygotowana z rozmachem wystawa przyciągnęła licznych (ponad 1500 osób) zwiedzających. Zaprezentowano bogaty asortyment gatunków balkonowo-rabatowych, uzupełniony o ciekawe odmiany krzewów, bylin, ozdobnych traw oraz ziół.

Polskie jabłka oczami chińskiego importera

„Ponieważ polskie jabłka otrzymały zezwolenie na wejście na chiński rynek w 2016 r., Popyt na te jabłka znacznie wzrósł w ciągu ostatnich dwóch lat, a wielkość importu rosła z roku na rok”, mówi Henry Wang, dyrektor Jiutai Modern Agriculture, Ltd.

Przeładunek w kwadrans

W transporcie ogórków liczy się każda minuta – ten produkt traci na wartości handlowej od pierwszej chwili tak, że szybko jego przydatność do handlu w sieciach staje się problematyczna. Holendrzy zaproponowali technologię, która skraca pobyt towarów na terminalach transportowych do 15 minut.