Opłacalny debiut Ukraińców

W bieżącym roku ukraińscy sadownicy po raz pierwszy uczestniczyli w targach Asia Fruit Logistica w Hongkongu w ramach stoiska narodowego. Przy jego organizacji współpracowali z Western NIS Enterprice Fund. Targi okazały się dla Ukraińców bardzo udane.
Do Hongkongu Ukraińcy powieźli około 40 odmian swoich jabłek, czereśni, truskawek, malin, porzeczek oraz owoce suszone i mrożonki. Zawarte w czasie Asia Fruit Logistica kontrakty obejmują 80 tys. ton jabłek, 2 tys. ton czereśni, 2 tys. ton przetworzonych owoców jagodowych. Już pierwszego dnia kupcy zakontraktowali 34 tys. ton jabłek ze zbiorów 2017 r. – 14 tys. ton kupili handlowcy z Europy, 20 tys. ton – z Azji. 
Wystawcy ukraińscy stwierdzili, że największe zainteresowanie ich ofertą wykazywali kupcy z Indii. Jagodowe naszych sąsiadów zainteresowały nawet  Australijczyków.
za: fruit-inform.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPies na szkodniki
Następny artykułCeny jabłek i gruszek: holenderskie markety prześcigają się w promocjach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.