Strona główna Tagi Biotechnologia

biotechnologia

Nowe, lepsze warzywa dla konsumentów

W laboratorium Pracowni Biologii Ogólnej Instytutu Ogrodnictwa - PIB prowadzone są doświadczenia z wykorzystaniem metod biotechnologicznych do przyśpieszenia procesów hodowlanych roślin.

Senat za wystąpieniem Polski z organizacji badawczej ICGEB

Senat opowiedział się 1 grudnia za tym, by Polska wystąpiła z organizacji Międzynarodowe Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii (ICGEB). Zdaniem rządu w ostatnich latach znaczenie członkostwa Polski w tej organizacji straciło na znaczeniu.
Senat nie zgłosił poprawek do rządowej ustawy o wypowiedzeniu Statutu Międzynarodowego Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii (ICGEB). Wypowiedzenie statutu jest równoznaczne z opuszczeniem organizacji.

W Krakowie otwarto Małopolskie Centrum Biotechnologii

Małopolskie Centrum Biotechnologii, wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zostało uroczyście otwarte we wtorek 13 maja. Obiekt wybudowany kosztem 92 mln zł jest jednym z najnowocześniejszych centrów badawczych w Polsce.

NewAg w Warszawie

Wczoraj, 26 marca, rozpoczęło się w Warszawie trwające trzy dni wydarzenie - 12th NewAg International Conference & Exhibition. Miejscem tegorocznego spotkania jest centrum konferencyjno-wystawiennicze hotelu Hilton. NewAg po raz pierwszy w swojej historii zagościł w Europie Środkowo-Wschodniej. 
 

Tanie sposoby ochrony wód

Istnieją tanie, nawiązujące do natury, sposoby ochrony wód. Wykorzystanie obok tradycyjnych rozwiązań także elementów ekohydrologii czy biotechnologii daje przy bardzo niskich kosztach znaczny wzrost efektów – wskazuje prof. Maciej Zalewski. Kierujący Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii UNESCO w Łodzi. Jak mówił, u źródeł rozwiązań z zakresu ekohydrologii czy biotechnologii leży zmiana sposobu myślenia.
 

Nowe studia podyplomowe na UJ

Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej w dziedzinie nauk o życiu i wiążące karierę zawodową z tą branżą będą mogły podjąć naukę na interdyscyplinarnych studiach podyplomowych "Biznes w biotechnologii".