Strona główna Tagi Ceny detaliczne

ceny detaliczne

Na Ukrainie najtaniej

Z państw strefy poradzieckiej Ukraina oferuje konsumentom najtańsze warzywa. Chociaż są nieliczne wyjątki, w Kijowie zakupy podstawowych warzyw zestawu barszczowego (ziemniaków, buraków ćwikłowych, marchwi, cebuli i kapusty głowiastej białej) wychodził od 10% do 80% taniej niż w stolicach innych krajów byłego ZSRR.

Niskie ceny polskich pomidorów w sieci supermarketów

Polska sieć handlowa Mila oferuje pomidory szklarniowe oznaczone jako produkt pochodzenia krajowego w zaskakująco niskiej, jak na początek lutego cenie. 
 

Problem numer jeden Polaków: inflacja

Według GUS indeks optymizmu w polskim społeczeństwie spadł do poziomu najniższego od kwietnia br. Może się to wiązać z najwyższą od pięciu lat inflacją, która – co pocieszające – nie przekroczyła prognoz Narodowego Banku Polskiego. Za połowę inflacji bazowej odpowiadają u nas ceny żywności.
 

Listopadowe ceny jabłek w Moskwie

Trochę wcześnie na świąteczne prezenty, ale co tam – fundujemy Czytelnikom garść informacji, które chyba będą niespodzianką. Albo i kilkoma niespodziankami. Poniżej detaliczne ceny jabłek w moskiewskich sieciach handlowych z listopada.

Rosja: detaliczne ceny warzyw

W połowie bieżącego roku rosyjski magazyn L!FE sporządził zestawienie siły nabywczej Rosjan mieszkających w różnych regionach Federacji Rosyjskiej. Wartość średnich zarobków w danym regionie (za państwowym urzędem statystycznym) przeliczono na pomidory i ogórki, jakie za te pieniądze można było nabyć.

Detalicznie o jabłkach w Rosji

Pamiętając o „urokach” średniej arytmetycznej i statystyki jako malarza rzeczywistości proponujemy jednak wykorzystanie tych narzędzi do zinterpretowania tego, co na rynku jabłek dzieje się w Rosji. Próba nie będzie odkrywcza – przy wszelkich prześmieszkach ze statystyki bez niej ani rusz. Również do danych serwowanych ze Wschodu można mieć różne podejście, ale sądzę, że obrazek odmalowany poniżej zaciekawi, a i od obiektywnej rzeczywistości za bardzo nie będzie odbiegał.