Rosja: detaliczne ceny warzyw

W połowie bieżącego roku rosyjski magazyn L!FE sporządził zestawienie siły nabywczej Rosjan mieszkających w różnych regionach Federacji Rosyjskiej. Wartość średnich zarobków w danym regionie (za państwowym urzędem statystycznym) przeliczono na pomidory i ogórki, jakie za te pieniądze można było nabyć.
Relatywnie najzasobniejszą kieszeń mieli mieszkańcy autonomicznej republiki Baszkortostanu (wschodnia część europejskiej Rosji) – za swoje średnie 28 tys. RUB (1 rubel = 0,0606 zł) mogli kupić 700 kg ogórków lub 187 kg pomidorów. Moskwianie, choć zarabiają znacznie lepiej (80,1 tys. RUB) musieli się zadowolić 411 kg ogórków lub 361 kg pomidorów. W Kraju Krasnojarskim średnia płaca (37,5 tys. RUB) wystarczała zaledwie na 107 kg ogórków lub 94 kg pomidorów.
Te dwa gatunki warzyw występowały w Rosji w różnych cenowych relacjach do siebie. Ogólnie w północno-zachodniej części Federacji droższe były ogórki, w centrum i na południu – pomidory. Bezwzględnie najdroższe były oba te warzywa na Syberii – w Kraju Krasnojarskim kosztowały po 400-500 rubli za kilogram.
za: life.ru
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułAmsterdam: wertykalne farmy wkrótce wyżywią połowę populacji
Następny artykułJest zezwolenie dla glifosatu – na 5 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.