Strona główna Tagi Dni otwarte

dni otwarte

Syngenta Fields of Innovation 2017

W minionym tygodniu  firma Syngenta zorganizowała "Fields of Innovation 2017", gdzie m.in. celebrowano rocznicę 150-lecia działalności w segmencie warzyw. Spotkanie odbyło się w miejscowości Wervershoof w północnej Holandii w dniach 26-28 września. 

Międzynarodowe Dni Otwarte Bejo Zaden

W północnej Holandii bieżący tydzień upływa pod znakiem Międzynarodowych Dni Otwartych firm hodowlano-nasiennych.

XXI Dzień w Wilanowie

Deszcz i jesienny już chłód nie przeszkodziły Samodzielnemu Zakładowi Sadownictwa Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w zorganizowaniu kolejnego, XXI Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego w Wilanowie. Nie zawiedli też sadownicy – bez których, jak powiedział witając gości szef Zakładu, dr hab. Dariusz Wrona, prof. SGGW – ta impreza nie miałaby sensu.

Dwa dni cebulowo-ziemniaczanych zmagań w Henrykowie

Okres wegetacji cebuli dobiega końca i wiadomo już, że zbiory będą znacznie większe niż w ubiegłym roku, a wszystko wskazuje na to, że przekroczą one średnią wieloletnią. Nadprodukcja jest wrogiem ceny, co odczuwają już wyraźnie producenci tego warzywa.

Chryzantemy cięte – trzon oferty

10 i 11 października Zakład Ogrodniczy Cichoń, specjalizujący się w produkcji sadzonek chryzantem, zorganizował po raz kolejny Dni Otwarte w siedzibie firmy w Wieluniu. Zaprezentowano bardzo bogaty asortyment chryzantem, zarówno do uprawy na kwiaty cięte (stanowią najważniejszą pozycję w ofercie), jak i w doniczkach.

Dni otwarte funduszy europejskich na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

W dniach od 7 do 10 maja na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie (Wydział Leśny,  al. 29 Listopada 46; Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa 54; Ośrodek Medycyny Eksperymentalnej i Innowacyjnej, ul. Rędzina 1C) odbywać się będą ciekawe warsztaty i pokazy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.  Wstęp wolny (ale obowiązuje rejestracja).

Po raz szósty ekologicznie

21 maja w ekologicznym sadzie doświadczalnym należącym do Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, a mieszczącym się w Nowym Dworze k. Skierniewic, odbył się dzień otwarty. Przybyłych licznie uczestników powitali prof. dr hab. Franciszek Adamicki, dyrektor IO, organizatorzy spotkania dr hab. Elżbieta Rozpara i mgr Paweł Bielicki oraz… piękna, słoneczna pogoda.

U podnóża Sudetów

Już po raz 6. w Gospodarstwie Ogrodniczym Roman Bodnar w Rogoźnicy nieopodal Strzegomia odbywają się Dni Otwarte. Taka forma prezentacji szerokiego asortymentu szkółki przed rozpoczęciem sezonu jest połączona z możliwością składania zamówień przez klientów.