Dwa dni cebulowo-ziemniaczanych zmagań w Henrykowie

Okres wegetacji cebuli dobiega końca i wiadomo już, że zbiory będą znacznie większe niż w ubiegłym roku, a wszystko wskazuje na to, że przekroczą one średnią wieloletnią. Nadprodukcja jest wrogiem ceny, co odczuwają już wyraźnie producenci tego warzywa.
Mimo tych zawirowań rynkowych plantatorzy, którzy specjalizują się w produkcji cebuli i są jej wierni nawet przy zmiennej koniunkturze wzięli udział w XIV edycji Święta Cebuli i Ziemniaka zorganizowanego 20 i 21 sierpnia w Henrykowie (woj. wielkopolskie). 
 
Jak podkreślali wystawcy i uczestnicy święta, poletka odmianowe w tym roku prezentowały się wyjątkowo korzystnie. Było to efektem na równi pogody sprzyjającej plonowaniu cebuli i ziemniaka, jak i wysiłku gospodarzy spotkania – państwa Moniki i Michała Nowaków. Oprócz kolekcji odmian, w Henrykowie tradycyjnie można było również skorzystać z oferty wykładowej oraz porozmawiać z przedstawicielami firm dostarczających środki i maszyny do produkcji cebuli oraz ziemniaka. Możliwość porównania na jednym polu znakomitej większości uprawianych w naszym kraju odmian cebuli sprawia, że Henrykowo chętnie odwiedzają nie tylko wielkopolscy plantatorzy, ale również producenci z Kujaw oraz centralnej Polski – tak było również w tym roku. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze Święta w naszej galerii.
ACN

Related Posts

None found

Poprzedni artykułChrzest Mieszka oznaczał szok gastronomiczny
Następny artykułUdany sezon dla producentów sprzętu ogrodniczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.