Strona główna Tagi Dzień otwartych drzwi

dzień otwartych drzwi

Dzień Otwartych Drzwi w Dąbrowicach

14 czerwca w Dąbrowicach k. Skierniewic Instytut Ogrodnictwa zorganizował 21. Dzień Otwartych Drzwi. W sadzie doświadczalnym przygotowano – jak co roku kolekcje roślin, zwiedzanie poletek doświadczalnych, pokazy maszyn i serię wykładów. Dorobek IO uzupełniały stoiska firmowe przedsiębiorstw zaopatrujących ogrodnictwo.  Podobne punkty programu czekały na plantatorów warzyw – na polach doświadczalnych Instytutu w samych Skierniewicach.

DOD w Dąbrowicach – skromnie acz podwójnie

Instytut Ogrodnictwa zaprosił wczoraj producentów warzyw i owoców do swoich zakładów doświadczalnych w Skierniewicach i Dąbrowicach pod Skierniewicami. Ten kolejny Dzień Otwartych Drzwi w placówkach IO był dwudziestym z odbywanych w dąbrowickim sadzie.  Pierwsze spotkanie tego rodzaju ówczesny Instytut Sadownictwa zorganizował przed sześćdziesięciu pięciu laty.

Szklarnie otwarte na oścież

W najbliższy weekend (1-2 kwietnia) holenderscy producenci upraw szklarniowych otwierają swoje szklarnie dla wszystkich chętnych do ich obejrzenia. Na zainteresowanych tym, co pod szkłem się dzieje czekają nie tylko same uprawy i fachowi przewodnicy po obiektach. Dla każdego coś ciekawego…

Sadownicy z warzywnikami w Dąbrowicach

Dziewiętnasty Dzień Otwartych Drzwi w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach został w tym roku zorganizowany nieco inaczej niż wszystkie dotychczasowe. Zaproponowano spotkanie praktyków i naukowców dwóch specjalności – do sadowników dołączyli warzywnicy, dla których przygotowano tematy referatów oraz pola doświadczalne w Skierniewicach, przy ul. Rybickiego. Natomiast zainteresowani produkcją ekologicznych owoców po sesji wykładowej zaproszono na kwatery sadu ekologicznego w Nowym Dworze.

Dzień Otwarty UR w Krakowie

W pierwszy dzień wiosny,  21 marca, w godz. od 9.30 do 15.00 na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada) odbędzie się Dzień Otwarty.

18. Dzień Otwartych Drzwi w Dąbrowicach

Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach urządzono 24 czerwca po raz osiemnasty. Z okazji do odwiedzenia sadu, wysłuchania przygotowanych przez naukowców z IO  wykładów, spotkań i konsultacji skorzystało ponad siedmiuset sadowników z całej Polski.

2. edycja ROOOZ

Po sukcesie pierwszej edycji ROOOZ pomysłodawcy organizują poświęcone różom wydarzenie także w tym roku.  W  Historische Tuin, w holenderskim Aalsmeer te dni otwarte rozpoczną się w środę 17 czerwca - z programem tylko dla zaproszonych gości. Dla profesjonalnej publiczności będą one otwarte  w czwartek i piątek (18-19 czerwca).

Nowe propozycje SGGW dla kandydatów na studia

Inżynieria systemów biotechnicznych, Ochrona zdrowia roślin oraz Inżynieria i gospodarka wodna to trzy nowe kierunki studiów jakie przygotowała kandydatom na studia w roku akademickim 2015/16 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z pełną ofertę uczelni będzie można się zapoznać podczas dnia otwartego dla kandydatów, który odbędzie się 21 lutego br.
 

XVII Dzień Otwartych Drzwi

23 czerwca w Sadzie Doświadczalnym IO w Dąbrowicach k. Skierniewic był Dniem Otwartych Drzwi dla sadowników z całego kraju (tradycyjnie można było spotkać na nim także naszych kolegów z Białorusi, przyjeżdżających tu co roku). Natomiast z powodu ważnego posiedzenia Sejmu nie dotarli do Dąbrowic posłowie z Mazowsza – także stali goście naszych branżowych spotkań.

Dzień Otwartych Drzwi w Wilanowie

Wszystko dobre, co sie dobrze kończy... Niedzielny poranek 1 września zapowiadał sie jak najgorzej - lało jak z cebra, sad, trawniki i brukowany dziedziniec Sadu Doświadczalnego SGGW tonęły w wodzie. Opady zaczęły ustępować około 10:00 i 17. Dzień Otwarty Katedry Sadownictwa SGGW rozpoczął się w blasku wrześniowego słońca.