Dzień Otwartych Drzwi w Wilanowie

Wszystko dobre, co sie dobrze kończy... Niedzielny poranek 1 września zapowiadał sie jak najgorzej - lało jak z cebra, sad, trawniki i brukowany dziedziniec Sadu Doświadczalnego SGGW tonęły w wodzie. Opady zaczęły ustępować około 10:00 i 17. Dzień Otwarty Katedry Sadownictwa SGGW rozpoczął się w blasku wrześniowego słońca.
 
Dzień zapowiadał się nieciekawie…

Deszczowy poranek nie zniechęcił sadowników (bardzo zresztą wyczekujących na opady – na większości powierzchni kraju ostatnie znaczące deszcze zanotowano pod koniec lipca) – organizatorzy rozdali około 2000 sztuk materiałów tradycyjnie przygotowywanych przez zespół autorów z Katedry Sadownictwa SGGW. Jeszczze prze południem cały teren obsechł, można było suchą nogą dojść do wszystkich namiotów rozstawionych przez kilkadziesięt firm prezentujących środki zaopatrzenia dla sadownictwa lub ofrujących usługi dla tego działu produkcji. Możliwe stało się też zwiedzanie z pracownikami Katedry kwater wilanowskiego sadu z najnowszymi doświadczeniami. 

… ale wraz ze słońcem w Wilanowie zagościł zwykły tutaj pogodny nastrój

Relacja z wilanowskiego Dnia Otwartych Drzwi – w jesiennych czasopismach Plantpressu.

Fotorelację z Wilanowa zobaczyć można tutaj.

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMechaniczny zbiór jabłek i gruszek
Następny artykułNa Sandomierszczyźnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.