Free Porn
Strona główna Tagi Eberhard makosz

eberhard makosz

W rocznicę odejścia Profesora

29 maja minęła pierwsza rocznica śmierci prof. dra hab. Eberharda Makosza. Członkowie Towarzystwa Rozwoju Sadów Karlowych spotkali się z tej okazji z w Brzeznej i wraz z rodziną Profesora uczestniczyli w skromnych rocznicowych obchodach.

Możemy zwiększać produkcję jabłek

- Na razie jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym jeszcze można zwiększać produkcję jabłek w najbliższych latach bez ujemnego wpływu na poziom cen i opłacalność ich produkcji – przekonywał profesor Eberhard Makosz 19 lutego podczas swojego wykładu na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2013 w Warszawie.

Nowy zarząd TRSK

17 lutego odbyło się walne sprawozdawco-wyborcze zebranie Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Oto skład nowych władz TRSK:
 

Nowa sytuacja na rynku jabłek

Do tej pory była bardzo sprzyjająca pogoda do zbioru i wybarwienia jabłek. Większość producentów zebrała ponad połowę swoich jabłek. Opierając się o informacje producentów można wnioskować, że zbiory jabłek wyniosą co najmniej 2,8 mln ton czyli podobnie, jak w rekordowym roku 2008. Wtedy wyeksportowano ponad 800 tys. ton jabłek deserowych. Taką ilość trzeba także wysłać zagranicę w tym sezonie.

TRSK: druga wstępna prognoza zbiorów owoców

Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych przedstawia swoją drugą wstępną prognozę zbiorów owoców ośmiu gatunków na rok 2012. Podobnie jak pierwszą, także obecną prognozę opracowano w oparciu o informacje od około 400 sadowników oraz o osobiste oceny sadów i plantacji dokonane przez 7 ekspertów w ważniejszych rejonach sadowniczych naszego kraju.

I Regionalna Konferencja Sadownicza

W Nowym Sączu trwa I Regionalna Konferencja Sadownicza zorganizowana przez Spółdzielnię Ogrodniczą Ziemi Sądeckiej oraz PRP Technologies Polska i Du Pont przy współpracy naszego wydawnictwa. Przybyłych gości i sadowników przywitał v-ce prezes tej najstarszej, pracującej od ponad 100 lat spółdzielni - Józef Sułkowski.