Strona główna Tagi Ekoplon

ekoplon

Dla producentów Nadwiślanki

5 marca w Ożarowie odbyło się szkolenie dla sadowników należących do Spółdzielni Producentów Owoców i Warzyw „Nadwiślanka” zorganizowane przez firmy ProCam Polska, Ekoplon, Organika Azot Jaworzno oraz NaturalCrop.

ProCam ogrodnikom (2)

Środowe wykłady II Konferencji Naukowej zorganizowanej przez ProCam w Sandomierzu były adresowane do sadowników. Także i dzisiaj przeważały kwestie nawozowe i ochrony roślin.

Przed zbiorami w Pawłowie

W gospodarstwie Andrzeja i Grażyny Borkowskich w Pawłowie 18 sierpnia odbyło się spotkanie dla sadowników poświęcone zabiegom przed- i pozbiorczym jabłek. Jego organizatorami były Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu oraz firmy Ekoplon i Procam. 
 

Gdy kwitły jabłonie

12 maja w Samborcu odbyło się XXVI Święto Kwitnącej Jabłoni. Z tej okazji w powstającej siedzibie Grupy Sadowniczo-Warzywniczej „Złoty Sad” Sp. z o.o. miało miejsce szkolenie dla sadowników zorganizowane przez firmę ProCam Polska, na którym Adam Fura z SODR Oddział w Sandomierzu przekazał zalecenia dotyczące zabiegów ochrony i nawożenia drzew ziarnkowych w początkowym okresie wzrostu zawiązków owocowych.

Tuż przed kwitnieniem ‘Nadwiślanki’

W niedzielę 28 kwietnia w rejonie uprawy ‘Nadwiślanki’ (wiśni odroślowej) w Nowym k. Słupi Nadbrzeżnej (woj. świętokrzyskie) odbyło się IX Wojewódzkie Święto Kwitnącej Wiśni.