Strona główna Tagi Forum doradców

forum doradców

Z Forum Doradców Warzywniczych: sezon zaskakujący pod wieloma względami

Letnia pogoda utrzymująca się nieprzerwanie przez prawie trzy miesiące, począwszy od kwietnia nastręcza w tym sezonie wiele problemów. Przyspieszona wegetacja i kłopoty z trafieniem „w punkt” z agrotechniką, wczesne pojawianie się agrofagów…. Ale żeby efekt podlewania roślin także okazał się dla nich zabójczy i stanowił dodatkowy element trudności w produkcji? – to już w tym roku wielkie zaskoczenie…  O tym i innych zagadnieniach dyskutowano podczas Forum Doradców Warzywniczych, które odbyło się 27 czerwca w Warzywniczej Stacji Doświadczalnej Bayer w Bedlnie

Forum Doradców Sadowniczych – na podsumowanie pierwszej części sezonu

Pierwsze w tym sezonie spotkanie Forum Doradców Sadowniczych firmy Bayer odbyło się 9 czerwca w gospodarstwie Dariusza Cieślaka w Kozietułach Nowych.

Nowe i sprawdzone rozwiązania na Forum Doradców Sadowniczych

10 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie dla uczestników Forum Doradców Sadowniczych (fot. 1) zorganizowane przez firmę Bayer. Omówiono na nim narastający problem jaki stanowi Drosophila suzukii oraz oceniono zagrożenie ze strony patogenów wywołujących choroby drzew owocowych i stan przechowywanych owoców. Zaprezentowano także wyniki doświadczeń oraz nowe działania podjęte przez firmę Bayer CropScience.
 

Przyszłość w ochronie – doniesienia z platformy warzywniczej

Specjalny budżet, kilka lokalizacji w Europie, kilkudziesięciu zaangażowanych pracowników, specjalistów ds. badań i rozwoju – oto efekt działalności firmy Bayer CropScience (BCS) w ramach ułatwienia i przyspieszenia transferu wiedzy do praktyki. Zorganizowane przez ten koncern Warzywnicze Stacje Badawcze są dostępne dla doradców nie tylko z Europy. Polscy doradcy, skupieni w strukturze Forum Doradców Warzywniczych przy BCS, mieli we wrześniu okazję do zwiedzenia dwóch z takich platform – jedną z nich była polska (17.09.), a drugą belgijska (30.09.), znajdująca się Roosdaal.

Kompleksowy program ochrony dostosowany do sytuacji na plantacji

Firma Bayer CropScience (BCS) zmienia swe oblicze – z koncernu oferującego rolnikom konwencjonalne chemiczne środki ochrony roślin, na partnera w produkcji proponującego w programach ochrony pełne metodyki (z preparatami selektywnymi oraz z biologicznymi) dostosowane do bieżącej sytuacji fitosanitarnej na plantacji. Jak dobierać spośród puli fungicydów, zoocydów i herbicydów, aby uzyskać pożądaną skuteczność ochrony w całym systemie produkcji informowano podczas dorocznego Forum Doradców Warzywniczych, które odbyło się 17 września w Bedlnie.

Na forum doradców warzywniczych – rezultaty badań w 2014 r.

22 września firma Bayer Crop Science (BCS) zorganizowała drugie w tym sezonie forum doradców warzywniczych. Odbyło się ono w gospodarstwie Eleonory Kapusty w Bedlnie k. Kutna (woj. łódzkie).

Forum Doradców Sadowniczych w Kozietułach

Wiosenne spotkanie Forum Doradców Sadowniczych Bayer CropScience miało miejsce 10 czerwca w sadzie Dariusza Cieślaka w Kozietułach k. Grójca. Była to pierwsza w sezonie okazja do podsumowania spostrzeżeń dotyczących przebiegu pogody, rozwoju roślin i organizmów szkodliwych, wymiany informacji przydatnych praktykom i doradcom.

II Forum Doradców

Drugie w tym sezonie Forum Doradców Sadowniczych, zorganizowane pod auspicjami firmy Bayer CropScience, odbyło się 5 lipca w centrum kompetencji BCS, w Kozietułach Nowych. Jednym z poruszanych zagadnień, które nieformalnie okazało się przewodnim był „Właściwy termin zabiegu ochrony – kluczem do sukcesu”.

Forum doradców Bayer CropScience

15 maja w Warce spotkała się grupa doradców sadowniczych zapraszanych przez firmę Bayer na cykliczne spotkania poświęcane omawianiu aktualnych problemów w sadach różnych regionów Polski.