Strona główna Tagi Gaz

gaz

Drogi gaz niszczy ukraińskie szklarnie

Po anulowaniu przez Rosje rabatów na dostarczany Ukrainie gaz tamtejsze szklarnie stanęły przed widmem bankructwa. Przy cenie 485 USD za 1000 m3 gazu w większości obiektów nie da się prowadzić opłacalnej produkcji warzyw.

Mieszkańcy Żurawlowa chcą cofnięcia koncesji poszukiwawczych

Do Ministerstwa Środowiska wpłynęły wnioski od mieszkańców wsi Żurawlów (woj. lubelskie) o cofnięcie koncesji na poszukiwania gazu łupkowego amerykańskiej firmie Chevron - poinformował wiceminister środowiska Piotr Woźniak. Będą one rozpatrzone w ciągu 30 dni.

Pikieta rolników przeciwko wydobyciu gazu łupkowego

Rolnicy, którzy od ponad miesiąca prowadzą w Żurawlowie (Lubelskie) protest przeciwko wydobywaniu tam gazu z łupków, pikietowali w sobotę w Lublinie. Uważają, że technologia wydobycia tego gazu jest procesem niebezpiecznym dla środowiska.

Ceny gazu są stabilne, ale …

Władze Grupy Azoty spodziewają się w tym roku skokowego wzrostu przychodów, a co za tym idzie, również zysków. Największym wyzwaniem będzie konsolidacja z Zakładami Azotowymi w Puławach. Spółka będzie się też koncentrować na dywersyfikowaniu dostaw gazu.

Concordia rozdaje detektory gazu

Od grudnia 2011 do końca marca trwała loteria przygotowana przez Concordia Ubezpieczenia, w której każdy mógł wygrać detektor gazu - urządzenie, które może nam ocalić życie.