Strona główna Tagi Indonezja

indonezja

Jabłka i borówki – eksport do Indonezji

Trwają prace nad dostępem do rynku indonezyjskiego polskich jabłek i borówki.

Rozmowy z Indonezją – m.in. o eksporcie jabłek i borówki

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami parlamentu Republiki Indonezji, m.in. wiceprzewodniczącym Izby Reprezentantów Fadli Zon. Rozmawiano o otwarciu indonezyjskiego rynnku na polskie produkty rolno-spożywcze.

Rozmowy z Indonezją – m.in. o jabłkach i borówce

16 października Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski spotkał się z Dyrektorem Generalnym ds. Sadownictwa i Ogrodnictwa Ministerstwa Rolnictwa Republiki Indonezji Ir. Sumarjo Gatot Irianto.

Eksport jabłek do Indonezji

W oparciu o wymagania określone przez Ministerstwo Rolnictwa i Agencję Kwarantanny Republiki Indonezji przesyłki jabłek eksportowane z Polski do Indonezji muszą być zaopatrzone w świadectwo fitosanitarne, wydane w oparciu o zezwolenie importowe wydane przez organizację ochrony roślin Indonezji.
 

Rozmowy polsko-indonezyjskie

Delegacji indonezyjskiej przewodził wiceprzewodniczący II Komisji Senatu Indonezji ds. Gospodarczych Rusman Emba. Natomiast polskiej - radca generalny Zofia Krzyżanowska. W spotkaniu uczestniczyli również: prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz i eksperci z MRiRW.

Ambasador Indonezji: chcemy importować polskie jabłka

Nowy ambasador Indonezji w Polsce Peter F. Gontha zapowiada, że będzie zabiegał o co najmniej dwukrotne zwiększenie wymiany handlowej z Polską. W rozmowie z PAP mówi o budowie statków w polskich stoczniach, imporcie jabłek, nabiału czy autobusów z Polski.