Rozmowy z Indonezją – m.in. o eksporcie jabłek i borówki

Delegacja Indonezji; fot. MRiRW
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami parlamentu Republiki Indonezji, m.in. wiceprzewodniczącym Izby Reprezentantów Fadli Zon. Rozmawiano o otwarciu indonezyjskiego rynnku na polskie produkty rolno-spożywcze.

Krzysztof Jurgiel zaznaczył, że w celu intensyfikacji współpracy gospodarczej niezbędne są dalsze rozmowy dotyczące eliminacji barier w dostępie do rynku. Zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszym zakończeniu procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku indonezyjskiego, w szczególności dla polskich jabłek i owoców borówki wysokiej. Poinformował również o zainteresowaniu polskich przedsiębiorców eksportem wołowiny wysokiej jakości na ten rynek.

Ponadto minister zachęcał partnerów indonezyjskich do zapoznania się z polską ofertą sektora rolno-spożywczego podczas największych imprez targowo-wystawienniczych organizowanych w Polsce w 2018 r.

W 2016 r. łączna wartość polskiego eksportu towarów rolno-spożywczych do Indonezji wyniosła 27,5 mln EUR. W 2016 r. serwatka miała pierwszą pozycję w eksporcie do Indonezji osiągając poziom 15,2 mln EUR, co stanowi wartość blisko 55% polskiego eksportu do Republiki Indonezji.

Źródło: MRiRW

Related Posts

None found

Poprzedni artykułChiny głównym rynkiem dla chilijskich czereśni
Następny artykułMedale i wyróżnienia na targach Horti-Tech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.