Strona główna Tagi Internet

internet

ARiMR uruchomi aplikację „e-wniosek”

15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi nową aplikację internetową "e-wniosek" służącą do ubiegania się o płatności obszarowe; Agencja liczy, że z internetowej procedury skorzysta więcej rolników niż w poprzednich latach.

Nauka na odległość

20 marca 2015 r. na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „E-learning w kształceniu studentów w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych”.

Sondaż: polski rolnik to nowoczesny tradycjonalista

Polski rolnik posługuje się internetem, korzysta z bankowości elektronicznej i telefonii komórkowej, jednocześnie na szczycie hierarchii swych wartości plasuje zdrowie, rodzinę i dzieci - wynika z badania Agribus, przeprowadzonego na zlecenie banku BGŻ.

Zakupy spożywcze przez internet coraz bardziej popularne

Rośnie popularność sprzedaży internetowej produktów spożywczych. Wygoda związana z brakiem konieczności transportu towarów zachęca do kupowania w produktów większych ilościach, zwłaszcza wody czy chemii gospodarczej. Równocześnie klienci nie boją się już nabywać wędlin, warzyw, mięsa i innych świeżych produktów.

Powstanie doradczy portal internetowy dla rolników

Za niespełna dwa lata rolnicy z regionu łódzkiego będą mogli korzystać z pomocy doradców rolniczych przez internet. System umożliwi prowadzenie elektronicznego rejestru gospodarstw, a rolnikom pomoże w zarządzaniu produkcją i w kontakcie z doradcami za pomocą czatu.