Strona główna Tagi Iung

iung

Wynalazki naukowców UMCS znalazły zastosowanie w praktyce!

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, firma Intermag z Olkusza oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa — PIB w Puławach podpisały umowę dotyczącą udzielenia licencji na 4 patenty. To pierwsza tak duża komercjalizacja na Uniwersytecie.

Susza rolnicza trwa

Susza rolnicza notowana jest w uprawie zbóż jarych i ozimych oraz truskawek. Występuje na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, łódzkiego, podlaskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-PIB w Puławach w drugim okresie raportowania, tj. od 1 kwietnia do 31 maja 2019 roku, stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski.

IUNG: susza nie ustępuje, najbardziej zagraża krzewom owocowym

W dwunastym okresie raportowania tj. od 11 lipca do 10 września, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - napisał IUNG-PIB w dzisiejszym komunikacie.

Susza w uprawach krzewów owocowych i ziemniaków pogłębia się

W jedenastym okresie raportowania tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski.

IUNG: wciąż mamy suszę

W dziesiątym okresie raportowania tj. od 21 czerwca do 20 sierpnia, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - napisał Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w komunikacie.

Susza się zmiejszyła; wciąż zagraża krzewom owocowym

W siódmym okresie raportowania tj. od 21 maja do 20 lipca 2018 roku, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - poinformował Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa. Jak podaje IUNG, sytuacja po ostatnich opadach poprawiła się. Najbardziej zagrożone suszą są wciąż uprawy krzewów owocowych.

Polsko-chińskie rozmowy o rolnictwie

W poniedziałek w ministerstwie rolnictwa odbyły się dwustronne rozmowy z chińską delegacją pod przewodnictwem wiceministra rolnictwa i obszarów wiejskich Chin Yu Xinronga.

IUNG: nadal mamy suszę

W szóstym okresie raportowania tj. od 11 maja do 10 lipca 2018 roku, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - informuje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

IUNG: susza nie ustępuje

W piątym okresie raportowania tj. od 1 maja do 30 czerwca, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - poinformował Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

IUNG: susza na obszarze Polski pogłębia się

W czwartym okresie raportowania tj. od 21 kwietnia do 20 czerwca Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach  stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski. Średnia wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW) dla kraju, na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą była ujemna, wynosiła -190,5 mm. Względem poprzedniego okresu raportowania obecna średnia wartość KBW uległa obniżeniu o 11,5 mm.