Strona główna Tagi Jubileusz

jubileusz

100-lat ogrodnictwa w SGGW [Zdjęcia]

W piątek, 15 października wykładowcy, pracownicy, absolwenci Wydziału Ogrodniczego SGGW oraz zaproszeni goście spotkali się podczas uroczystych obchodów 100-lecia ogrodnictwa w SGGW.

Jubileusz 50-lecia Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa UR w Krakowie

Obchody jubileuszu 50-lecia Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa (WBiO) Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyły się 25 września br. w Centrum Kongresowym UR.

Syngenta Fields of Innovation 2017

W minionym tygodniu  firma Syngenta zorganizowała "Fields of Innovation 2017", gdzie m.in. celebrowano rocznicę 150-lecia działalności w segmencie warzyw. Spotkanie odbyło się w miejscowości Wervershoof w północnej Holandii w dniach 26-28 września. 

25 lat BASF Polska

19 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik – BASF Polska świętował swego  jubileusz 25-lecia. Celem wydarzenia, obok podsumowania dotychczasowego rozwoju firmy na polskim rynku, jest także podkreślenie jak BASF widzi rolę chemii w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla realizowania wyzwań przemysłu, społeczeństwa i środowiska.

Jubileusz 150-lecia powstania działu warzyw Syngenta

W tym roku firma Syngenta obchodzi 150. jubileusz powstania działu nasion warzyw. Firma jest jednym z wiodących producentów nasion warzyw na świecie. Dział Warzywny firmy zatrudnia ponad 2400 pracowników, a centra dystrybucji oraz Badań i Rozwoju znajdują się w 30 krajach. W swoim portfolio Syngenta posiada około 2500 odmian trzydziestu różnych gatunków upraw.

100-lecie firmy „Spójnia”

Niewiele jest firm na polskim roku mogących poszczycić się tak bogatą historia, jak firma hodowlano nasienna „Spójnia” z Nochowa w Wielkopolsce. Z okazji tak wielkiego jubileuszu 20 czerwca w siedzibie firmy odbyły się uroczyste przyjęcie, podczas którego poświęcono pomnik pamięci pracowników i twórców odmian. Uroczystość była również okazją do nagrodzenia pracowników okolicznościowymi medalami i statuetkami. 

Jubileuszowa Loteria Plantpressu już 25 czerwca

Jeszcze tylko w tym tygodniu można wziąć udział w Jubileuszowej Loterii Plantpressu. Szczęście uśmiechnie się do każdego z jej uczestników – nikt nie zostanie pominięty przy wygranych. Nagrody gwarantowane przygotowaliśmy dla wszystkich. Nagroda główna to ciągnik KUBOTA M7040N

60 lat minęło…

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu świętuje w tym roku swoje 60-te urodziny. Powołano go do życia 31 sierpnia 1956 r. jako jeden z wydziałów ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. Z okazji 30 czerwca w Biocentrum UP odbyła się uroczystość jubileuszowa.

Obchody 200-lecia SGGW

Nadchodzący weekend został wybrany przez społeczność Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kulminację obchodów jubileuszu uczelni. Na kampusie oraz w królewskich Łazienkach przygotowano wiele ciekawych propozycji dla mieszkańców stolicy, także amatorów ogrodnictwa.

Monety na 200-lecie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

4 maja, Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monety upamiętniające 200. rocznicę powstania Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie - złotą dwustuzłotówkę i srebrną dziesięciozłotówkę.