Strona główna Tagi Komisja rolnictwa sejmu

komisja rolnictwa sejmu

Klub Kukiz'15 proponuje ułatwienia w sprzedaży żywności przez rolników

Posłowie Klubu Kukiz'15 przygotowali projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Nowe przepisy mają umożliwić rolnikom sprzedaż produktów m.in. do sklepów i restauracji. Rząd nie popiera projektu.

Komisja rolnictwa przeciw poprawkom do ustawy o ODR-ach

Komisja rolnictwa nie poparła we wtorek żadnej poprawki zgłoszonej podczas II czytania projektu ustawy o ośrodkach doradztwa rolniczego. Projekt zmienia podległość ODR-ów; mają być one nadzorowane przez ministerstwo rolnictwa, a nie przez samorządy wojewódzkie. Ze względu na zgłoszenie poprawek, projekt został skierowany ponownie do komisji rolnictwa. Poprawki zgłosiły kluby: PO, Kukiz-15 i Nowoczesna. PO chce odrzucenia ustawy.

Posiedzenie sejmowej Komisji Rolnictwa

9 października Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrywała wniosek o przedstawienie na posiedzeniu Sejmu „Informacji Prezesa Rady Ministrów na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie z uwzględnieniem podjętych, zrealizowanych i planowanych do realizacji działań rządu w związku z m.in. wprowadzeniem embarga na import produktów rolno-spożywczych przez Federację Rosyjską, nierównymi warunkami konkurencji polskich rolników na Jednolitym Rynku Europejskim".