Strona główna Tagi Kwitnące rośliny cebulowe

kwitnące rośliny cebulowe

Międzynarodowe Targi Tulipanów 2016

Od 1 do 3 maja w gospodarstwie Bogdana Królika w Chrzypsku Wielkim w Wielkopolsce trwają Międzynarodowe Targi Tulipanów (MTT), podczas których można zobaczyć kolekcję odmian tulipanów, uczestniczyć w pokazach florystycznych oraz odwiedzić stoiska firm oferujących środki do produkcji ogrodniczej.

1 maja premiera nowego tulipana o nazwie „Bronisław Komorowski”

„Bronisław Komorowski” to nazwa nowej odmiany tulipana, jaka zostanie oficjalnie zaprezentowana 1 maja w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie), podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów. Kwiat dołączy do innych odmian, m.in. „Anny Komorowskiej” i „Marii Kaczyńskiej”.

Tulipan pokoju

W przedostatni dzień marca, podczas Dni Otwartych holenderskich firm specjalizujących się w hodowli, reprodukcji oraz sprzedaży tulipanów – Tulip Trade Event, „ochrzczono” nową odmianę tulipana ‘War Child Tulip’ L’Amitié®.

O roślinach cebulowych w Chrzypsku Wielkim

10 lutego w gospodarstwie demonstracyjnym Bogdana Królika w Chrzypsku Wielkim w Wielkopolsce odbyła się konferencja, podczas której właściciel dzielił się spostrzeżeniami o uprawie roślin cebulowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele czasopism branżowych, ale również dziennikarze z prasy ogólnopolskiej, ponieważ celem spotkania była promocja roślin cebulowych.

Hipeastrum Chmiela – ciekawa roślina ozdobna

Popyt na cebule i kwiaty hipeastrum, syn. zwartnicy (Hippeastrum sp.), jest duży. Uprawia się kilka gatunków z tego rodzaju, na szczególną uwagę zasługuje jednak hipeastrum Chmiela (Hippeastrum x chmielii Chm.), wyhodowana przez prof. Henryka Chmiela w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW. Rośliny wydają oryginalne kwiaty, wprawdzie mniejsze od hipeastrum mieszańcowego (H. hybridum Herb.), ale za to łatwiejsze do układania w kompozycjach roślinnych.

Tulipanowy show w Wielkopolsce

Jednym z powodów, aby w weekend majowy odwiedzić Wielkopolskę, były Międzynarodowe Targi Tulipanów organizowane przez firmę Grażyny i Bogdana Królików z Chrzypska Wielkiego.

Festiwal tulipanów w Holandii

Holendrzy potrafią cieszyć się siłą kwiatów. Tak jak co roku, tak i teraz w kwietniu organizują sławne na cały świat kwieciste festiwale i parady. Do jednych z nich należy festiwal roślin cebulowych w parku Keukenhof, położonym pomiędzy Amsterdamem i Hagą.

Pobudzić sprzedaż roślin „cebulowych”

Międzynarodowe Targi Roślin (Internationale Pflanzenmesse – IPM) w Essen to nie tylko wielka arena nowych odmian, lecz również pokaz licznych pomysłów marketingowych wspomagających sprzedaż roślin. Moją uwagę zwróciło kilka przykładów wartości dodanej w wypadku gatunków „cebulowych”.

VII Wystawa Tulipanów

Za niespełna dwa tygodnie, w weekend 21-22 marca w Pałacu w Wilanowie spotkają się producenci i miłośnicy tulipanów na VII wystawie tych kwiatów.

W Essen na przekór zimie

Targi IPM (Internationale Pflanzenmesse) w niemieckim Essen uznawane są za największą imprezę branżową na świecie. W 33. edycji tego wydarzenia, która potrwa jeszcze do piątku 30 stycznia bierze udział ponad 1500 wystawców.