Strona główna Tagi Maszyny rolnicze

maszyny rolnicze

Samobieżna platforma sadownicza z Ursusa C-330 [Video]

Nie ulega wątpliwości, że platforma sadownicza stała się urządzeniem niezbędnym w każdym towarowym, nowoczesnym sadzie. Nasz rozmówca postanowił skonstruować samobieżną platformę samodzielnie.

Już 10 tysięcy maszyn sprzedanych w Polsce!

Japonia – to, jak powszechnie wiadomo, kraj kwitnącej wiśni. Jest to również zdecydowanie kraj kwitnącej technologii. Szczególnie dotyczy to motoryzacji, gdzie japońska myśl technologiczna i zastosowane rozwiązania zdobyły już swoje uznanie i zaufanie Klientów. Stały się symbolem i gwarancją najwyższej wieloletniej wytrzymałości. Koncern Kubota - to jedna z największych, globalnych firm na rynku maszyn rolniczych i komunalnych.

Polagra-Premiery w Poznaniu

Od czwartku 18 do niedzieli 21 stycznia trwają w Poznaniu targi Polagra Premiery. Jest to już 7 edycja tej imprezy, organizowanej co dwa lata. W ciągu czterech dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowane są innowacyjne rozwiązania sprzedażowe na nowy sezon.

Sprzedaż ciągników w Polsce spadła w 2016 roku o 30 proc.

W ubiegłym roku sprzedano w Polsce blisko 8,8 tys. traktorów. To o 29 proc. mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż przyczep rolniczych spadła jeszcze mocniej. Jednym z głównych powodów jest przerwa w dopływie unijnych środków. Zdaniem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych inwestycje ruszą, gdy tylko rozpoczną się transfery środków. Wiele zależy także od uwarunkowań pogodowych.

Złote medale Polagry – technika

21 stycznia w Poznaniu startują targi Polagra Premiery, które potrwają do 24 stycznia. Podczas ich zwiedzania warto zwrócić uwagę na produkty wyróżnione Złotymi Medalami Targów Polagra Premiery – w Strefach Mistrzów (pawilony 3, 5, 7) będzie można oddać swój głos na najciekawszy produkt. Wraz z oddawanymi przez internet (www.zlotymedal.mtp.pl) w ciągu miesiąca po zakończeniu targów wyłonią one zwycięzcę, który otrzyma Złoty Medal MTP – Wybór Konsumenta.

Czy dotacje unijne osłabią leasing?

Producenci maszyn i urządzeń zacierają ręce i zwiększają produkcję w związku z uruchomieniem funduszy unijnych. Ruszyła perspektywa PROW 2014-2020, programy dotacji na kolejne lata prowadzą nabór wniosków. Unijny zastrzyk gotówki może stać się dla polskich rolników motorem do dalszych inwestycji w modernizację gospodarstw. Czy firmy leasingowe i banki mają się czego obawiać?

Rolnicy wstrzymują się z inwestycjami

Rok 2015 na rynku maszyn rolniczych nie będzie tak korzystny jak poprzednie 12 miesięcy. Przerwa w dopłatach z UE powoduje bowiem, że rolnicy wstrzymują się z inwestycjami i kupują jedynie najbardziej potrzebne maszyny. Sytuacja na rynku jest jednak stabilna. Branża liczy na uruchomienie nowych środków, z tym że nowa perspektywa – ze względu na strukturę dopłat – nie będzie dla producentów już tak korzystna.

Pomysł na odwiedzenie firmy

7 czerwca, następnego dnia po Pikniku Rodzinnym i Dniu Otwartym w firmie A.R. Chmielewski w Kleczanowie, odbyła się licytacja maszyn rolniczych i sadowniczych.

Niebieski sprzęt w Willebadessen

W bieżącym sezonie w Kassel i Willebadessen w Niemczech odbyła się 11. edycja Międzynarodowych Dni Prasowych organizowanych przez firmę Lemken. Konferencja odbyła się z udziałem 110 dziennikarzy z 27 krajów.

Po Agro Show 2014

XVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show 2014 już za nami. W ciągu czterech dni (od 19 do 22 września) imprezę zorganizowaną na terenie lotniska Bednary, podobnie jak przed rokiem odwiedziło blisko 150 tysięcy osób. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 800 wystawców z Polski i zagranicy.