Po Agro Show 2014

XVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show 2014 już za nami. W ciągu czterech dni (od 19 do 22 września) imprezę zorganizowaną na terenie lotniska Bednary, podobnie jak przed rokiem odwiedziło blisko 150 tysięcy osób. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 800 wystawców z Polski i zagranicy. 
Swoje stoiska zaprezentowały aż 102 zagraniczne firmy z 16 krajów.

Wystawa cieszyła się również dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli mediów – akredytowało się około 110 polskich i zagranicznych dziennikarzy.
 
Agro Show już od kilku lat pełni rolę najbardziej kompleksowej imprezy rolniczej w Polsce. Podczas tegorocznej wystawy – tradycyjnie już – można było zapoznać się z najnowszymi i najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi producentów wszystkich światowych marek. Jak co roku wiele z nich zaprezentowało nowości rynkowe. Swoje oferty zaprezentowały również firmy wytwarzające nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, maszyny inwentarskie, części wymienne i eksploatacyjne oraz przedsiębiorstwa z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Wszyscy zainteresowani nowoczesną techniką rolniczą gromadzili się przy poletkach pokazowych i w okolicy Ringu, gdzie odbywały się pokazy maszyn podczas pracy. Ten stały i najbardziej widowiskowy punkt wystawy przyciągnął tłumy widzów. W pokazach na Ringu zaprezentowano w sumie 22 maszyny – w tym 3 nowości (kombajn zbożowy, ciągnik, ładowarka teleskopowa), 11 opryskiwaczy przyczepianych, 5 ładowarek teleskopowych, 1 mini-ładowarkę, 2 ładowacze czołowe. Pokazom towarzyszył komentarz dziennikarza Włodzimierza Zientarskiego.
 
Agro Show to obecnie bardzo silna marka wśród europejskich wystaw rolniczych. Impreza z roku na rok dynamicznie się rozrasta – ogólna powierzchnia wystawy szacowana jest obecnie na ponad 130 hektarów. Stoiska wystawców zajmują ponad 150 tysięcy metrów kwadratowych, a 7 poletek pokazowych – prawie 34 tysięcy metrów kwadratowych.
 
Podczas Agro Show 2014 swoją „premierę” miały rozwiązania organizacyjne mające wystawcom i zwiedzającym ułatwić funkcjonowanie podczas imprezy:
 • mobilny bankomatowóz,
 • 4 regularne linie meleksowe, dzięki którym można było bezpłatnie przemieszczać się na ternie wystawy na stałych trasach,
 • aplikacja Agro Show na urządzenia mobilne,
 • 8 hot-spotów na terenie wystawy + 1 hot-spot w Centrum Nowoczesnego Rolnictwa, w których można było skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu,
 • punkty informacyjne zlokalizowane na terenie wystawy.
Wszystkie nowości doskonale się sprawdziły i zapewne będą miały kontynuację w kolejnych latach.
 
Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się druga edycja zabawy terenowej Agro Show Gra, podczas której uczestnicy musieli rozwiązać zadania rozrzucone w różnych punktach wystawy. Ten niestandardowy sposób zwiedzania Agro Show spodobał się przede wszystkim młodzieży i rodzinom z dziećmi. W ciągu dwóch dni gry wzięło w niej udział 120 drużyn i blisko 250 osób. Gra terenowa Agro Show Gra prowadzona była przez znanego w branży prezentera TVN Turbo – Michała Łukasiewicza.
 
Warto podkreślić, że wystawa Agro Show to nie tylko ekspozycja i atrakcje dla zwiedzających, ale również miejsce rozmów, wymiany poglądów i zdobywania wiedzy. Podczas tegorocznej edycji dużą frekwencją cieszyły się punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i pozostałych agencji rządowych działających na rzecz rolnictwa, które w tym roku zlokalizowane były bezpośrednio przy głównym pasie.  
 
W sali seminaryjnej odbyły się dwa seminaria traktujące o nowoczesnych technologiach w rolnictwie, zaś pierwszego dnia – finały konkursów organizowanych przez PIGMIUR. 
 
III edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Mechanika Serwisowego Maszyn Rolniczych roku 2014 „Mechanik na Medal” – wygrali:
 • I miejsce – Sylwester Buczek – ASPRIM,
 • II miejsce – Krzysztof Chodorski – POM Augustów,
 • III miejsce – Jarosław Brozio – POM Augustów.
W drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich „Młody Mechanik na Medal” – laureatami zostali:
 • I miejsce – Przemysław Chudzyński – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie,
 • II miejsce – Tomasz Parys – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie,
 • III miejsce – Norbert Idzikowski – Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie.
Siedemnasta edycja AGRO SHOW odbędzie się w Bednarach od 18 do 21 września 2015 roku. 

Za: materiały PIGMiUR

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZ kolejnych 125 mln euro dostaniemy zaledwie kilka
Następny artykułDziś Dzień Grzyba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.