Strona główna Tagi Mrożonki

mrożonki

Owoce i warzywa w każdym posiłku przez całą zimę

Czas pandemii to częstsze gotowanie, więcej czasu na dobór składników i bardziej odpowiedzialne podejście do zdrowia. W początkach pandemii niepewność kazała nam kupować makaron, ale jeszcze w kwietniu wielu konsumentów zwróciło się w kierunku mrożonek. Lady chłodnicze wielu sklepów na przednówku świeciły pustkami. Zima to tradycyjnie boom na produkty mrożone. Dobrze oceniana jest też oferta produktów suszonych i liofilizowanych. Dla wielu to już częsty dodatek do owsianki, musli, granoli, lodów i innych deserów. Ale potencjał tych kategorii jest większy.

Produkujemy mniej przetworów warzywnych

Według danych GUS krajowa produkcja mrożonych warzyw w dużych przedsiębiorstwach, od lipca do października 2018  roku zmniejszyła się łącznie o 20%, a marynat warzywnych o 33%.

Więcej ukraińskich mrożonych malin na eksport

Ukraińscy podliczyli swój malinowy eksport w pierwszych czterech miesiącach tego roku – donosi portal east-fruit.com. Wyniki ich sprzedaży tylko potwierdzają, że ukraińskie sadownictwo z przetwórstwem wychodzą z cienia.

Więcej mrożonych malin z Serbii

Pod koniec roku Serbia porozumiała się z partnerami węgierskimi w sprawie budowy dwóch nowych zakładów mających przetwarzać serbskie maliny.
 

Mrożonki w nowym wymiarze – kandydat do FLIA 2018

Przyzwyczailiśmy się do widoku automatów sprzedających napoje gazowane i słodycze, czyli żywność przetworzoną i uznawaną przez dietetyków za niezdrową. Teraz pojawia się alternatywa – automat przygotowujący smoothies z mrożonych owoców i warzyw. Co ciekawe, klient może sam wybrać sobie zestaw produktów, które będą zmiksowane dla niego. 

Produkcja mrożonych warzyw pozostanie na wysokim poziomie

Polska należy do ścisłej czołówki producentów mrożonych warzyw w Unii Europejskiej, zajmując drugie miejsce po Belgii.

Wzrośnie eksport ukraińskich malin?

Tak przewidują analitycy związani z projektem „APK-Inform: warzywa i owoce”. Zbiory ukraińskich malin mają być podobne, jak w roku ubiegłym, utrzymuje się popyt na nie w kraju i rośnie eksport, także do Polski.

Rośnie produkcja hiszpańskich mrożonek

Z roku na rok obserwowany jest wzrost hiszpańskiej produkcji warzyw mrożonych. W minionym roku odnotowano 8% wzrost produkcji, która przyniosła dochód lokalnym producentom na poziomie 690,0 mln euro. W ujęciu dziesięcioletnim wzrost produkcji mrożonek warzywnych wynosi 50% - z 457,7 tys. ton w roku 2006 wzrósł do ubiegłorocznych 686,5 tys. ton. Około 95% krajowego przetwórstwa tych produktów skupione jest w 12 firmach i ich zakładach przetwórczych.

W Horteksie zwolnienia z powodu embarga

160 do 170 osób mają objąć grupowe zwolnienia w wytwarzającym mrożonki z warzyw i owoców zakładzie Horteksu w Rykach (Lubelskie). Powodem jest rosyjskie embargo na import mrożonek.

Rynek mrożonek rośnie

Według opracowania firmy Intesco Research Group w ubiegłym roku rosyjski rynek mrożonych warzyw wzrósł o 13%. Mieszkańcy tego kraju kupili 300 tysięcy ton tych mrożonek.