Strona główna Tagi Mrożonki

mrożonki

Produkujemy mniej przetworów warzywnych

Według danych GUS krajowa produkcja mrożonych warzyw w dużych przedsiębiorstwach, od lipca do października 2018  roku zmniejszyła się łącznie o 20%, a marynat warzywnych o 33%.

Więcej ukraińskich mrożonych malin na eksport

Ukraińscy podliczyli swój malinowy eksport w pierwszych czterech miesiącach tego roku – donosi portal east-fruit.com. Wyniki ich sprzedaży tylko potwierdzają, że ukraińskie sadownictwo z przetwórstwem wychodzą z cienia.

Więcej mrożonych malin z Serbii

Pod koniec roku Serbia porozumiała się z partnerami węgierskimi w sprawie budowy dwóch nowych zakładów mających przetwarzać serbskie maliny.
 

Mrożonki w nowym wymiarze – kandydat do FLIA 2018

Przyzwyczailiśmy się do widoku automatów sprzedających napoje gazowane i słodycze, czyli żywność przetworzoną i uznawaną przez dietetyków za niezdrową. Teraz pojawia się alternatywa – automat przygotowujący smoothies z mrożonych owoców i warzyw. Co ciekawe, klient może sam wybrać sobie zestaw produktów, które będą zmiksowane dla niego. 

Produkcja mrożonych warzyw pozostanie na wysokim poziomie

Polska należy do ścisłej czołówki producentów mrożonych warzyw w Unii Europejskiej, zajmując drugie miejsce po Belgii.

Wzrośnie eksport ukraińskich malin?

Tak przewidują analitycy związani z projektem „APK-Inform: warzywa i owoce”. Zbiory ukraińskich malin mają być podobne, jak w roku ubiegłym, utrzymuje się popyt na nie w kraju i rośnie eksport, także do Polski.

Rośnie produkcja hiszpańskich mrożonek

Z roku na rok obserwowany jest wzrost hiszpańskiej produkcji warzyw mrożonych. W minionym roku odnotowano 8% wzrost produkcji, która przyniosła dochód lokalnym producentom na poziomie 690,0 mln euro. W ujęciu dziesięcioletnim wzrost produkcji mrożonek warzywnych wynosi 50% - z 457,7 tys. ton w roku 2006 wzrósł do ubiegłorocznych 686,5 tys. ton. Około 95% krajowego przetwórstwa tych produktów skupione jest w 12 firmach i ich zakładach przetwórczych.

W Horteksie zwolnienia z powodu embarga

160 do 170 osób mają objąć grupowe zwolnienia w wytwarzającym mrożonki z warzyw i owoców zakładzie Horteksu w Rykach (Lubelskie). Powodem jest rosyjskie embargo na import mrożonek.

Rynek mrożonek rośnie

Według opracowania firmy Intesco Research Group w ubiegłym roku rosyjski rynek mrożonych warzyw wzrósł o 13%. Mieszkańcy tego kraju kupili 300 tysięcy ton tych mrożonek.

Polska silnym eksporterem mrożonych owoców i zagęszczonych soków

Nie tylko jabłka są hitem eksportowym Polski wśród produktów ogrodniczych. Dobrze za granicą idzie również sprzedaż zagęszczonych soków oraz mrożonek, zwłaszcza malin. Ich produkcja jest coraz większa, ponieważ konsumpcja świeżych owoców i warzyw w kraju nie rośnie, więc nadmiar zbiorów sprzedawany jest do zakładów przetwórczych. Największym konkurentem w eksporcie mrożonych malin jest Serbia, która obecnie boryka się z największą od 120 lat powodzią.