Wzrośnie eksport ukraińskich malin?

Tak przewidują analitycy związani z projektem „APK-Inform: warzywa i owoce”. Zbiory ukraińskich malin mają być podobne, jak w roku ubiegłym, utrzymuje się popyt na nie w kraju i rośnie eksport, także do Polski.
W roku ubiegłym hurtowe ceny malin były wyższe, niż w roku poprzednim (o 10-15%) – głównie dzięki zainteresowaniu tymi owocami ze strony przetwórstwa. Tej wiosny maliny wyszły obronną ręką z serii przymrozków, więc zbiory zapowiadają się na ubiegłorocznym poziomie. 
Rośnie jednak eksport mrożonych malin. Do końca marca bieżącego roku Ukraina wyeksportowała 7,6 tys. ton mrożonek maliny – 3,5 razy więcej niż rok wcześniej. Trafiły one przede wszystkim na rynek państw UE, także polski. Analitycy projektu „APK-Inform: warzywa i owoce” zakładają, że w związku z wiosennymi szkodami na polskich plantacjach Ukrainie powinno się udać zwiększenie eksportu w tym kierunku, również do naszego kraju.
 
za: APK-Inform: warzywa i owoce

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOzdobny materiał szkółkarski – zalecenia
Następny artykułJest porozumienie Turcja-Rosja, handlu pomidorami nie będzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.