Strona główna Tagi Noc biologów

noc biologów

Ogólnopolska Noc Biologów po raz piąty

26 instytucji naukowych w całym kraju przygotowuje atrakcje Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Odbędzie się ona już po raz piąty, tym razem z 15 na 16 stycznia 2016 roku. W programie m.in. spacer pod gwiazdami z GPS-em, zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego, wykłady o perłach, kofeinie i maści czarownic.

10 stycznia Ogólnopolska Noc Biologów

26 ośrodków naukowych w kraju zorganizuje trzecią ogólnopolską Noc Biologów. Już 10 stycznia miłośnicy biologii dowiedzą się m.in. ile trwa odruch, jak ptaki znajdują drogę podczas wędrówek dziennych i nocnych oraz jak zrobić gumowe jajko.

Rośliny, które użyczają barwników

Szkoci uwiecznieni w filmie "Braveheart" mogli malować twarz barwnikiem podobnym do tego, jakim... farbuje się teraz dżins. Z kolei czerwień uzyskiwana z rośliny zwanej broczem była tak intensywna, że do dziś mówi się o "broczeniu krwią". O pracy barwierza mówiono w Warszawie w czasie Nocy Biologów.

W piątek Noc Biologów w Krakowie

Wykłady, zajęcia praktyczne, prezentacje, konkursy, a także wycieczki znalazły się w programie Nocy Biologów w Krakowie. Impreza, która odbędzie się w piątek, przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych – od dzieci po emerytów.

Noc Biologów

Kolejna edycja Nocy Biologów odbędzie się 11 stycznia w 20 ośrodkach akademickich. Na zwiedzających w całym kraju czekają setki ciekawych warsztatów, wycieczek po laboratoriach czy wykładów. Niektóre ośrodki przygotowały już szczegółowe programy wydarzeń i uruchomiły zapisy.