Strona główna Tagi Organizacje producentów

organizacje producentów

Copa i Cogeca apelują o wsparcie dla organizacji producentów owoców i warzyw

Copa i Cogeca opracowały 23 lutego dokument odnośnie przyszłości wspólnotowego systemu wsparcia dla organizacji producentów warzyw i owoców, apelując o utrzymanie wsparcia dla rozwoju organizacji producentów, takich jak spółdzielnie, w branży owocowo-warzywnej.

Organizacje producentów mają więcej czasu na przygotowanie programów

Aby zapewnić organizacjom producentów owoców i warzyw odpowiednio długi czas na przygotowanie programów operacyjnych realizowanych od 1 stycznia 2018 r., ministerstwo przedłuża terminy przedkładania tych programów do zatwierdzenia przez dyrektorów oddziałów regionalnych ARiMR.

Projekt: składki w organizacjach rolniczych UE mają być płacone przez budżet

Za składki polskich organizacji rolniczych w unijnych organizacjach rolnych ma płacić, tak jak dotychczas, budżet - przewiduje poselski projekt ustawy skierowany przez komisję rolnictwa do II czytania. Posłowie zapowiedzieli wniesienie poprawek.

EHN – nowa europejska organizacja w sektorze ogrodniczym

European Horticulture Network (EHN) jest stowarzyszeniem niezależnych specjalistów w dziedzinie marketingu i public relations z doświadczeniem we współpracy z firmami sektora ogrodniczego na rynkach europejskich. pomysłodawcą, motorem i koordynatorem przedsięwzięcia jest Frank van Schuthelen – jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów na rynku holenderskim.

REFAL – Organizacją Producentów

30 maja Grupa Producentów Owoców i Warzyw REFAL Sp. z o.o. w Łukawie koło Sandomierza zamknęła pięcioletni okres wstępnego uznania stając się Organizacją Producentów.

Z ministrem o problemach grup

28 maja w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji sadowników (Mirosław Maliszewski, Jolanta Kazimierska, Witold Boguta, Jacek Pruszkowski) z Markiem Sawickim. Ministrowi towarzyszyli m.in. dyrektorzy departamentów MRiRW: Rynków Rolnych, Finansów, Prawno-Legislacyjnego oraz ARiMR - Działań Społecznych i Środowiskowych. 
 

Pisz na … Ministerstwo

"Pisz na Berdyczów" - radzono niegdyś temu, kto chciał poruszyć jakąś nie obchodzącą nikogo poza nim samym sprawę. Teraz jest łatwiej - adresat takich listów jest znacznie bliżej. Podajemy adres: 00-930 Warszawa, ul. Wspólna 30. To nasze Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Stan organizacji rynku warzyw i owoców

Na dzień 30 kwietnia 2013 r. liczba wstępnie uznanych grup producentów owoców i warzyw (GP) wyniosła 215, natomiast liczna uznanych organizacji producentów owoców i warzyw – 100. 

Utrzymać wsparcie dla sektora warzyw i owoców

Copa-Cogeca zaapelowała do komisarza ds. rolnictwa Daciana Cioloşa o utrzymanie systemu wsparcia sektora warzyw i owoców UE po 2013 r.

Nova Mela

Powstało konsorcjum mające za zadanie wprowadzanie na rynek i sprzedaż nowych odmian jabłek. Utworzyły go wielkie organizacje producentów owoców z północnych Włoch.