Strona główna Tagi Osłony

osłony

Dwa Jabłka: Ochrona przed deszczem i szkodnikami w sadzie czereśniowym

Ten sezon nie sprzyjał producentom czereśni. Częste opady deszczu powodowały pękanie czereśni. Lokalnie pojawiały się gradobicia. Z Krzysztofem Zatorskim z firmy Dwa Jabłka spotkaliśmy się w sadzie czereśniowym, w którym zastosowane były osłony z folii. Jak sprawdziły się w tym sezonie?

Szklarnie Tunele Osłony. Nowy miesięcznik na rynku

Od stycznia 2018 roku oferta wydawnictwa Plantpress wzbogaci się o nowy miesięcznik „Szklarnie Tunele Osłony” – specjalistyczny magazyn skierowany do producentów warzyw pod osłonami. Redaktor naczelną jest dr inż. Aleksandra Czerwińska-Nowak, która swoim wieloletnim doświadczeniem będzie gwarantowała jakość tego innowacyjnego miesięcznika.
 

Przed pełnią sezonu paprykowego

W najbliższą niedzielę, 30 lipca zainteresowani uprawą papryki pod osłonami będą mieli okazję spotkać się na spotkaniu kończącym wiosenno-letni cykl warsztatów odbywających się już kolejny sezon w największym polskim zagłębiu uprawowym papryki.

Dzień otwarty w Wilanowie: techniczne pokazy, nowości

Sad w Wilanowie będący „poligonem doświadczalnym” warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego jest co roku otwarty dla zwiedzających w pierwszą niedzielę września. Tak było i w tym roku. Ze słonecznej pogody skorzystali wszyscy: zwiedzający, wystawcy i dziennikarze.

Osłony na plantacje owoców jagodowych

X Międzynarodowa Konferencja Sadownicza w Kraśniku była nie tylko okazją do wysłuchania wielu referatów dotyczących agrotechniki oraz ochrony gatunków jagodowych i wiśni, lecz także sposobnością do zapoznania się z ofertą produktową i usługową aż 70 firm. Poniżej propozycje najnowszych i polecanych rozwiązań w zakresie osłon dla plantacji.

Czereśnie – intensywna uprawa

W Centrum Kompetencji Sadowniczej Bodensee (Kompetenzzentrum Obstbau – Bodense; KOB, Niemcy) w Bavendorfie realizowane są m.in. doświadczenia nad systemami prowadzenia drzew czereśni w sadach intensywnych.

Osłony: nowe triki

Firmy oferujące systemy antygradowe pojawiają się na targach branżowych zarówno ze sprawdzonymi, jak i nowymi rozwiązaniami. Najnowsze są często prezentowane w trakcie spotkań sadowniczych i warsztatów technicznych. Można się z nimi zapoznać podczas wizyt w sadach Europy Zachodniej i Południowego Tyrolu. Poniżej „gorące tematy”.

Folia na osłony… z krochmalu kukurydzianego

Portugalczycy opracowali formułę wyrobu folii dla rolnictwa w 100 proc. ekologicznej. Nowatorski produkt, wytwarzany m.in. z krochmalu kukurydzianego, samoistnie rozpuszcza się w glebie po zużyciu.

Zima nadchodzi

U nas bez dramatycznych zjawisk, zaskakujących zmian. Dzisiejszej nocy mieliśmy lekki mróz, dzień zapowiada się pogodnie dzięki wyżowej cyrkulacji. Za to od piątku ma padać – deszcz ze śniegiem i śnieg.
Na południu i zachodzie nie jest tak spokojnie.