Strona główna Tagi Owoce i warzywa w szkole

owoce i warzywa w szkole

Od października owoce i mleko w szkole

Od 2 października rozpoczną się dostawy owoców, warzyw i mleka do szkół w ramach unijnego programu promującego zdrowe odżywianie się dzieci. Na jego realizację w roku szkolnym 2017/2018 przeznaczone będzie 240 mln zł.

O pełne finansowanie mleka i owoców w szkole

Szef PSL zaapelował do premier Beaty Szydło o przywrócenie pełnego finansowania programu mleko, owoce i warzywa w szkole. Według niego minister rolnictwa w projekcie rozporządzenia obciął budżet programu o ponad 200 mln zł i wykluczył z niego uczniów VI klas. Wcześniej ministr rolnictwa zapowiedział, że będzie zabiegać o zwiększenie środków na ten cel.

Ministerstwo przygotowuje nowy program „mleko, owoce i warzywa” w szkole

Ministerstwo rolnictwa przygotowuje nowy program "mleko, owoce i warzywa" w szkole. Jego budżet wynosi 243 mln zł - poinformował w środę na spotkaniu z branżą mleczarską minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zdaniem mleczarzy, środki na ten cel są za małe.

Prezydent podpisał nowelę ustawy o Agencji Rynku Rolnego

Wdrożenie nowego programu dostarczania do szkół mleka, warzyw i owoców oraz zmianę przepisów dot. zawierania umów między rolnikami a odbiorcami produktów rolnych - zakłada znowelizowana ustawa o Agencji Rynku Rolnego, którą podpisał prezydent RP.

Zamiast „Owoców w szkole” – „Program dla szkół”

Podczas czwartkowego briefingu minister Krzysztof Jurgiel przedstawił informacje dotyczące programu żywnościowego o nazwie "Program dla szkół". Zostanie on uruchomiony od roku szkolnego 2017/2018 i zastąpi realizowane dotychczas przez ARR programy "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole".

Dzieci jedzą więcej owoców i warzyw, ale nadal mniej niż powinny

Dzieci uczestniczące w programie "Owoce i warzywa w szkole" jedzą o 18 proc. więcej owoców, ale to nadal mniej, niż zalecają eksperci - podała Agencja Rynku Rolnego. Wiedza rodziców na temat zdrowego odżywiania jest niewielka. Ocenę programu przeprowadził Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie.

Ustalono liczbę porcji owocowo-warzywnych w szkole

Na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 września 2016 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu „Owoce i warzywa w szkole” (Dz. U. z 2016 r., poz. 1457) Agencja Rynku Rolnego publikowała informację o łącznej liczbie porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Nowy „Program dla szkół”

„Program dla szkół” ma promować wśród dzieci zdrową dietę bogatą w owoce, warzywa i mleko poprzez finansowanie  dostaw owoców i warzyw oraz mleka,  wspierających działań edukacyjnych, określonych kosztów związanych m.in. z promocją, monitoringiem i oceną. Budżet Programu to ponad 21 mln euro środków unijnych i 340 mln złotych z budżetu krajowego.
 

Programy „Mleko w szkole” i „Owoce w szkole” będą połączone

Od roku szkolnego 2017/2018 dwa unijne programy - "Mleko w szkole" i Owoce w szkole" będą połączone - poinformował prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski. Przygotowywane są obecnie stosowne przepisy.

Ilość porcji owoców i warzyw w szkole

Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 7 września 2016 r. łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 wynosi 20.