Strona główna Tagi Poinsecja

poinsecja

Poinsecje – skuteczna ochrona biologiczna

Poinsecja, często nazywana "gwiazdą betlejemską", kojarzy się konsumentom głównie z okresem bożonarodzeniowym. Aby rośliny te mogły zdobić wnętrza w tym czasie, ich producenci już od lipca czynią starania w celu uzyskania towaru finalnego. Jednym z ważniejszych czynności w uprawie poinsecji jest dobra lustracja plantacji pod kątem występowania szkodników.

Gwiazda grudnia

Roślinną "gwiazdą" grudnia jest wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima), bardziej znany jako poinsecja lub gwiazda betlejemska. Hodowcy oferują różnorodne odmiany - zarówno tradycyjne, o jednobarwnych podsadkach, jak i bardziej awangardowe, z rozmaitymi przebarwieniami. W tym sezonie na rynek trafią kolejne nowości.

Dzień pełen gwiazd

12 grudnia przypada Dzień Poinsecji. W USA tradycja wręczania tego dnia gwiazd betlejemskich członkom rodziny, przyjaciołom oraz znajomym sięga już ponad 150 lat.

Nie ma zimy bez poinsecji

Wilczomlecz nadobny, popularnie nazywany poinsecją lub "gwiazdą betlejemską", kojarzy się z okresem bożonarodzeniowym. Ten niezwykle dekoracyjny gatunek, o barwnych podsadkach, może być ozdobą zarówno jako roślina doniczkowa, jak i w formie "kwiatów" ciętych.