Strona główna Tagi Poznań

poznań

Zielone święto na przekór betonozie

Targi ogrodnicze GARDENIA staną w zielonej opozycji do kapryśnej pogody i miejskiej betonozy. Będzie: zielono, kolorowo, dużo rozmów o wyzwaniach klimatycznych. GARDENIA rozpocznie się 4 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich i potrwa 3 dni.

V Poznańskie Dywany Kwiatowe

10 maja w parku im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) Oddział w Poznaniu zorganizowało V edycję Poznańskich Dywanów Kwiatowych. Temat tegorocznej prezentacji to „Poznań dla cyklistów”, dlatego przedstawia kolorowy rower.

Tulipany zdobią Poznań

W czwartek 7 maja Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu, Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, Uniwersytet im. A. Mickiewicza oraz Wielkopolski Związek Ogrodniczy zorganizowały XIX Wystawę Tulipanów w Auli UAM. Ponadto w tym dniu odbył się chrzest nowej odmiany 'Hipolit Cegielski'.

Targi SPECIAL DAYS

Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS przez pierwsze dwa dni skierowane są wyłącznie do przedsiębiorców z branży dekoracyjnej i florystycznej (w tym również florystów), natomiast trzeciego dnia organizatorzy zapraszają do zwiedzania publiczność – miłośników ozdób i hobbystów. Na ekspozycji targów będzie można znaleźć najnowszą ofertę ponad siedemdziesięciu firm prezentujących: dekoracje świąteczne i okazjonalne, produkty zapachowe, opakowania i dodatki ozdobne, artykuły florystyczne, kwiaty cięte i sztuczne, kartki okolicznościowe, a nawet stroje karnawałowe.

Złoty Medal Gardenia 2015

Kosiarka samojezdna X305R firmy John Deere otrzymała złoty medal targów Gardenia 2015. Nagrodzoną maszynę będzie można zobaczyć na targach odbywających się w Poznaniu w dniach 26-28 lutego 2015 r.

Pierwsza w Polsce EKO Galeria Handlowa

24 maja w Poznaniu odbyło się otwarcie pierwszej w Polsce EKO Galerii Handlowej, w której swoje stoiska mają producenci żywności wysokiej jakości oraz żywności regionalnej, kultywującej tradycje kulinarne regionu.

II Poznańskie Dywany Kwiatowe

W dniach od 9 do 12 maja w parku im. Adama Mickiewicza w Poznaniu można zobaczyć „dywany” przygotowane z kwiatów tulipanów.

VII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Na Starym Rynku w Poznaniu rozpoczął się wczoraj Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Potrwa on do niedzieli. Podczas imprezy można kupić regionalne produkty z Polski oraz kilku zaproszonych państw europejskich. Zaplanowano warsztaty kulinarne i degustacje. 
 

Oficjalne otwarcie sezonu szparagowego

Tradycyjnie już w stolicy Wielkopolski, w Hotelu Rzymskim pod patronatem Polskiego Związku Producentów Szparaga (PZPSz) oraz Uniwersytetu Przyrodniczego, Katedry Warzywnictwa w poniedziałek 13 maja odbyło się ogólnopolskie uroczyste otwarcie sezonu szparagowego 2013.

Tulipanowy dywan w Poznaniu

10 maja w Poznaniu z inicjatywy Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznańskiego w centrum miasta, w parku przed operą powstał dywan ułożony ze ściętych tulipanów.