Strona główna Tagi Regulatory wzrostu

regulatory wzrostu

Komunikat sadowniczy PROCAM 10 z 20.05.2020

Dziś nowym komunikat sadowniczy Krzysztofa Gasparskiego, Procam. Krzysztof Gasparski przypomina, że powinniśmy dokładnie lustrować sady pod kątem obecności mszyc. W niektórych lokalizacjach zaczęła pokazywać się również owocówka jabłkóweczka. Jakie rozwiązania wybrać?

Czosnek galicyjski – certyfikacja i uprawa

Czosnek galicyjski wskutek starań Stowarzyszenia Czosnek Galicyjski uzyskał w sierpniu ub.r. europejski znak jakości Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG).

Program Ochrony Roślin Warzywnych na 2019 r. przed chorobami i szkodnikami

Producenci warzyw miniony sezon mogą zaliczyć do bardzo dobrych. Plony były niezłe, jakość towaru nie była kwestionowana przez jego nabywców, a ceny…? Wielu ogrodników nie pamięta takiej koniunktury. Oby kolejny sezon był równie udany po wszystkimi względami, a popyt na polską produkcję – jeszcze większy. Warunek jest podstawowy – ona musi być dobrej jakości i bezpieczna pod względem żywieniowym. A bez aktualnej wiedzy dotyczącej możliwości ochrony roślin warzywnych nie uda się tego dokonać. „Program Ochrony Roślin Warzywnych” na nadchodzący sezon jest już dostępny! Trzeba go mieć!

Regulatory wzrostu a jakość owoców

Przerzedzanie jest jednym z najważniejszych zabiegów w produkcji owoców, szczególnie jabłek, i właśnie produktom mogącym znaleźć zastosowanie w tej dziedzinie poświęcone było spotkanie zorganizowane przez Arysta LifeScience, które odbyło się 28 lutego w Radziejowicach.

PORS 2017 – uzupełnienie dla owoców pestkowych i ziarnkowych

Z początkiem roku wydaliśmy „Program Ochrony Roślin Sadowniczych na 2017 r.”. Publikacja ta zawierała kompendium wiedzy (stan na drugą połowę grudnia 2016 r.) odnośnie do środków ochrony roślin zarejestrowanych do użycia w sadach i na plantacjach krzewów owocowych.

PORS 2017 – uzupełnienie dla jagodowych, truskawki i leszczyny

Do dyspozycji plantatorów owoców jagodowych, truskawek oraz leszczyny przygotowaliśmy w tym roku trzy programy ochrony. Poza ogólnym, prezentującym zalecenia ochrony wielu ważnych gospodarczo gatunków roślin sadowniczych, także specjalne dla plantatorów: borówki wysokiej, maliny, porzeczki czarnej, truskawki.

Regulator wzrostu – na długie przechowywanie cebuli

Od 10 do 50% mogą wynosić straty podczas długotrwałego przechowywania cebuli. Jednym z najprostszych sposobów pozwalających na zachowanie jej wysokiej jakości jest zastosowanie regulatorów wzrostu hamujących procesy wyrastania szczypioru i korzeni. Co roku wielu producentów cebuli zastanawia się, czy warto zastosować regulator hamujący procesy wyrastania szczypioru i korzeni. Warto wiedzieć, że nakłady na opryskiwanie 1 ha cebuli stanowią równowartość ok 1200–1500 kg cebuli, natomiast efekt końcowy jest znacznie wyższy i kilkakrotni przekracza wartość zabiegu.

Ochrona warzyw w 2015 r. – fungicydy, zoocydy, regulatory wzrostu

W ostatnim kwartale ubiegłego roku przybyło sporo nowych fungicydów i zoocydów, niestety w przeważającej większości ich składnikami są substancje czynne powszechnie używane przez polskich ogrodników zajmujących się produkcją warzyw. Wiele zmian zaszło także w treściach etykiet środków ochrony roślin, znanych i wykorzystywanych od lat. W telegraficznym skrócie przedstawiam najistotniejsze różnice między ubiegłorocznym programem ochrony warzyw a obecnymi możliwościami zwalczania chorób i szkodników.

Sympozjum firmy Agriphar Group

6 listopada belgijska firma Agriphar Group zorganizowała w centrum kongresowym w Liège sympozjum dotyczące owoców ziarnkowych. W spotkaniu uczestniczyło 120 osób z 19 krajów, w tym 9-sobowa grupa z Polski, której wyjazd do Belgii zorganizowała firma Agrosimex.

Skarlanie chryzantem i poinsecji

Na polski rynek powrócił popularny przed wielu laty regulator wzrostu roślin ozdobnych. Powiększyła się zatem oferta środków wykorzystywanych do skarlania chryzantem oraz poinsecji.