Free Porn
Strona główna Tagi Rośliny wrzosowate

rośliny wrzosowate

Na Zachodzie wiosna

Organizowane pod koniec stycznia (w tym roku w dniach 26 – 29.01) w niemieckim Essen Międzynarodowe Targi Roślin (Internationale Pflanzenmesse – IPM) zawsze pozwalają zapomnieć o panującej na zewnątrz zimie (w tym roku wyjątkowo łaskawej, bo na zewnątrz panowała temperatura ponad 12°C). Przyczynia się do tego wyjątkowo bogata oferta firm hodowlano-nasiennych prezentujących kwitnące rośliny balkonowo-rabatowe, „cebulowe”, kwiaty cięte, gatunki doniczkowe oraz cały przekrój krzewów i drzew (ozdobnych i owocowych). Ważny dział stanowią także florystyka oraz technika i środki produkcji ogrodniczej.

Co nowego w uprawie roślin wrzosowatych?

Popularność roślin wrzosowatych w Niemczech nie spada od lat. Właśnie tam powstało wiele ciekawych odmian wrzosów, wrzośców oraz różaneczników, ponadto w niemieckich ośrodkach badawczych prowadzi się liczne doświadczenia z tymi roślinami. W niniejszym artykule przedstawiam najnowsze doniesienia dotyczące uprawy roślin wrzosowatych, które opracowałem na podstawie niemieckiej prasy branżowej.

Zjazd producentów wrzosów Gardengirls®

9 listopada w Konstantynowie Łódzkim odbył się zjazd producentów wrzosów pączkowych z grupy GardenGirls®. Te ciekawe rośliny, których pąki się nie otwierają (nie są zatem zapylane przez owady i długo są dekoracyjne), są coraz popularniejsze także w Polsce (w Niemczech stanowią większość uprawianych odmian wrzosów).

Szkółka na szóstkę

Krzysztof Bielicki specjalizuje się w uprawie roślin wrzosowatych od prawie 30 lat. Początkowo zdobywanie nowych odmian tych roślin i ich rozmnażanie było przede wszystkim pasją, dość szybko jednak przerodziło się w profesjonalną działalność szkółkarską. Obecnie w szkółce „Bielicki” w Nowych Olszynach nieopodal Płońska rocznie produkuje się 700 000 roślin.