Strona główna Tagi Sad ekologiczny

sad ekologiczny

Sad chroniony biologicznie – wnioski po trudnym sezonie, 24.01.2021 [Video]

Jakie wyzwania stoją przed sadownikami, którzy zdecydowali się na produkcję ekologiczną? Zapraszamy do obejrzenia webinarium pt. „Sad chroniony biologicznie – wnioski po trudnym sezonie”, którego gościem specjalnym był dr Michał Pniak, z firmy Biocont.

Sad chroniony biologicznie – wnioski po trudnym sezonie – Webinarium 21.01.2021

W czwartek, 21 stycznia 2021 roku, odbędzie się spotkanie on-line dotyczące ekologicznej uprawy jabłoni. Gościem specjalnym będzie dr Michał Pniak z firmy BIOCONT, który wyjaśni, jakie wyzwania stoją przed sadownikami, którzy decydują się na produkcję ekologicznych jabłek i czy taka uprawa jest opłacalna.

Ekologicznie nie znaczy byle jak

W naszym społeczeństwie utarło się przekonanie, że na plantacji ekologicznej nic nie trzeba robić, a jeśli się coś zrobi, to tylko na okoliczność wizyty inspektora jednostki certyfikującej, która ma miejsce raz w roku.

Sad ekologiczny w praktyce

Ekologia to modny trend. Szkoda tylko, że to dopłaty do takiej produkcji wpływają na podjęcie decyzji o jej rozpoczęciu. To jakaś pomyłka, ponieważ już z założenia sadownik podejmujący decyzję o założeniu sadu ekologicznego często liczy tylko na dopłaty co można stwierdzić po obejrzeniu go.