Strona główna Tagi Sandomierski szlak winiarski

sandomierski szlak winiarski

Święto wina w Sandomierzu

Święto Młodego Wina, które odbyło się 21 listopada cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyli na nie pasjonaci wina z całej Polski, a było ono okazją nie tylko do skosztowania tegorocznego wina z winnic okolic Sandomierza i zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego, które należą do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy (organizatora święta), ale także do odwiedzenia historycznego miasta i zwiedzenia niektórych jego atrakcji.

Winobranie w Sandomierzu rozpoczęte

W Sandomierskim Regionie Winiarskim winobranie już się rozpoczęło. Ze względu na wyjątkowo korzystne warunki do wzrostu, nasłonecznione, ciepłe zbocze Wzgórza Świętojakubskiego w Sandomierzu, Winnica Świętego Jakuba jako pierwsza rozpoczęła zbiory od odmiany ‘Aurora’ i ‘Muskat Odeskij’.

Pokaz nastawu wina gronowego

W najbliższy wtorek 7 października w Sandomierzu w Winnicy Świętego Jakuba zainteresowani tematyką winiarską będą mogli wziąć udział w pokazie nastawu wina gronowego.

Spotkanie z młodym winem

23 listopada Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy zorganizowało Pierwsze Sandomierskie Spotkanie z Młodym Winem Regionalnym. Jego celem było zebranie opinii o smaku młodego wina z tegorocznych zbiorów oraz integracja lokalnych winiarzy i pasjonatów. Spotkanie odbyło się na Rynku Starego Miasta w stylizowanych na winiarnię piwnicach restauracji Ciżemka w Sandomierzu.

W Sandomierzu uczą jak uprawiać winorośl

Szkolenia z technologii uprawy winorośli, pokazy produkcji wina gronowego oraz wydanie informatorów dla turystów zainteresowanych agroturystką winiarską, zakłada projekt realizowany w Sandomierzu. Przedsięwzięcie realizuje Towarzystwo Naukowe Sandomierskie. Projekt współfinansuje Szwajcaria w ramach szwajcarskiego programu współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej.