Strona główna Tagi Seminarium

seminarium

Polsko-ukraińskie seminarium

Problem nielegalnych i podrabianych środków ochrony roślin, o nieznanym składzie i pochodzeniu, to poważne zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa produkcji rolnej, ale również środowiska i całego łańcucha żywnościowego. Eliminacja tego procederu jest trudna i wymaga współpracy zarówno pomiędzy organami krajowymi, jak i na arenie międzynarodowej. Tematowi temu poświęcono polsko-ukraińskie seminarium zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin.

Nowości z seminarium warzywnego

Okres zimowy obfitował w cykl spotkań dla plantatorów warzyw gruntowych organizowanych przez firmy nasienne, chemiczne oraz dystrybutorów środków do produkcji ogrodniczej. Jedno z takich odbyło się z inicjatywy firmy Lidia Horti-Logistic z Opatówka oraz Monsanto Polska przy współudziale przedsiębiorstw Intermag i BASF w Stawiszynie koło Kalisza. 
 

Odwołane seminarium

Dzisiaj, 25 kwietnia wczesnym rankiem dotarła do nas wiadomośc o odwołaniu Święta Kwitnącej Jabłoni w Umaniu na Ukrainie.

W Łącku i Łososinie

Od kilku lat na progu nowego sezonu w Łącku i Łososinie spotykają się sadownicy na organizowanych przez Yara Poland wraz ze Spółdzielnią Ogrodniczą Ziemi Sądeckiej, firmę Agrochemik, Sadowniczą Spółdzielnię Handlową w Łososinie Dolnej konferencjach sadowniczych. 
 

XX Jubileuszowe Sympozjum Nawadniania Roślin

Dzisiaj w Tleniu (województwo kujawsko-pomorskie) rozpoczęło się 20. Sympozjum Nawadniania Roślin. Organizatorami spotkania fachowców z tej specjalności jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy wspomagany przez Komitet Melioracji i Inżynierii Środowiska Rolniczego II Wydziału Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.