Strona główna Tagi śliwki stowarzyszenie na śliwkowym szlaku

śliwki stowarzyszenie na śliwkowym szlaku

Śliwkowa niedziela w Iwkowej

Dzisiaj gmina Iwkowa (Małoolska) po raz czternasty obchodzi Święto Suszonej Śliwki. Główne imprezy odbywać się będą popołudniu na stadionie sportowym w Kątach, zaś wcześniej - od 11:00 w Bacówce Biały Jeleń (Iwkowa) zacznie się piknik "Od ziarenka do wiejskiego smaku".

Śliwka na krakowskim Rynku

Wszystkich miłośników suszonych i wędzonych śliwek zapraszamy na Wigilijny Festiwal Smaku, który zaczyna się dzisiaj na Rynku Głównym w Krakowie i potrwa do 16 grudnia. Tradycyjnie już na jednym ze stoisk z produktami regionalnymi, Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” prezentować będzie ofertę swojego obszaru działania - południowej części powiatu brzeskiego.

Suska sechlońska w Turynie

W dniach 25-29 października 2012 r. w Turynie odbyły się międzynarodowe targi żywności Salone del Gusto i Terra Madre. Na targach można było zobaczyć produkty ponad 1000 wystawców z prawie 150 krajów, wziąć udział w konferencjach, warsztatach oraz degustacjach.

Śliwkowe kulinaria

Stowarzyszenie Na Śliwkowym Szlaku zaprasza do czynnego udziału w tworzeniu Śliwkowej Książki Kucharskiej. Przepisy potrawy oraz przetwory z wykorzystaniem śliwek (suszonych, świeżych)można przesyłać na adres: biuro@nasliwkowymszlaku.pl. Raz w miesiącu najlepsze przepisy będą nagradzane śliwkowymi upominkami.

Suska sechlońska wyróżniona

4 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu Agro Polska, w którym Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” nagrodzone zostało godłem promocyjnym za produkt suska sechlońska (suszona śliwka węgierka).

Śliwkowa współpraca

20 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie Przedstawiciele Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” oraz LGD „Białe Ługi” podpisali umowę na realizację międzynarodowego projektu współpracy pod nazwą „Śliwkowy Obszar Turystyczny”.