Strona główna Tagi Spotkanie sadownicze sandomierz 2017

spotkanie sadownicze sandomierz 2017

Czy polskie jabłka wrócą do Rosji?

W swoim wystąpieniu na Sadowniczym Spotkaniu Sandomierz 2017 „Wpływ embarga na sadownictwo w Rosji. Możliwości eksportu polskich jabłek po jego zniesieniu” Adam Paradowski (Agro Fresh) omówił, między innymi, kwestie struktury rosyjskiego handlu jabłkami oraz aktualne źródła jego zaopatrzenia. Czy nasze jabłka wrócą legalnie na ten rynek?

Relacje – 26. Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2017

Za nami dwa dni konferencji i wystawy w Sandomierzu. Jakie było tegoroczne Spotkanie Sadownicze Sandomierz?

Czereśniowo na Spotkaniu Sadowniczym

Drugiego dnia 26 Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu spotkali się producenci czereśni i sadownicy zainteresowani uprawą tego gatunku.  Wykłady, które przygotowali dla nich organizatorzy, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a wykładowcy długo po wystąpieniach rozmawiali ze słuchaczami.

Spotkanie Sadownicze w trudnym roku

Pierwszego dnia 26 Spotkania Sadowniczego Sandomierz odbyła się Konferencja Sadownicza, która w całości poświęcona była sytuacji na rynku jabłka.

W Sandomierzu trwa 26 Spotkanie Sadownicze

Rozpoczęło się 26. Spotkanie Sadownicze Sandomierz. Dzisiaj producenci owoców biorą udział w konferencji sadowniczej, jutro konferencja czereśniowa.

Na Spotkaniu Sadowniczym – o problemach (nie tylko) grup

Już w najbliższą środę i czwartek 25 i 26 stycznia po raz 26. Sandomierz będzie gościł producentów owoców. Spotkanie Sadownicze w tym roku to dwie konferencje oraz towarzyszące im tradycyjnie targi. Spodziewamy się również ożywionych dyskusji, bo za nami rok trudny, a przed nami... prawdopodobnie nie łatwiejszy. Do tych rozmów podstawą może być dyskusja, na którą w trakcie I dnia Spotkania, czyli Konferencji Sadowniczej zaproszeni zostali przedstawiciele grup producenckich i konsorcjów.

Niemiecki apetyt na czereśnie

Niemcy są trzecim – po Rosji i Chinach – importerem owoców czereśni. Głównymi ich dostawcami są inne państwa Unii Europejskiej, a spoza nich – Turcja. Własna produkcja wyniosła w roku 2016 około 32,2 tys. ton i była – drugi już sezon z rzędu - niższa o 9% od średniej wieloletniej z powodu niesprzyjającej pogody wiosną.

Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2017: dzień pierwszy – jabłka

Tegoroczne Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2017 rozpocznie się 25 stycznia konferencją sadowniczą, na której głównym tematem będzie sytuacja w produkcji i handlu jabłkami. Tak więc ekonomika wybija się na plan pierwszy. Jednak na Spotkaniu nie zabraknie również tematów technologicznych.

Włoscy eksperci na Konferencji Czereśniowej

W trakcie Konferencji Czereśniowej, która odbędzie się 26 stycznia 2017 r. w Sandomierzu (w ramach 26. Spotkania Sadowniczego Sandomierz) wystąpią z wykładami eksperci z Uniwersytetu Bolońskiego (UNIBO).