Komunikaty-Sadownicze-NOWY-765×100

Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2017: dzień pierwszy – jabłka

Na Spotkaniu Sadowniczym w Sandomierzu w 2016 roku
Tegoroczne Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2017 rozpocznie się 25 stycznia konferencją sadowniczą, na której głównym tematem będzie sytuacja w produkcji i handlu jabłkami. Tak więc ekonomika wybija się na plan pierwszy. Jednak na Spotkaniu nie zabraknie również tematów technologicznych.

Organizatorzy zaprosili do wypowiedzenia się na aktualne tematy handlu krajowego i zagranicznego jabłkami fachowców patrzących na branżę z różnych punktów widzenia. O europejskim rynku tych owoców będzie mówił prof. Eberhard Makosz, natomiast to, co dzieje się w Polsce skomentują szefowie kilku zrzeszeń grup producentów. A wszystko to w kontekście rosyjskiego embarga i wysiłków tego państwa, by zapewnić sobie samowystarczalność w produkcji sadowniczej.

Po południu w specjalnym bloku wykładów nowe rozwiązania i technologie dla sadownictwa zaprezentują producenci środków produkcji.

Drugi dzień SSS 2017 będzie poświęcony czereśniom. Więcej na ten temat przeczytać można w informacji “Włoscy eksperci na Konferencji Czereśniowej”

Więcej szczegółów w programie Spotkania Sadowniczego Sandomierz 2017 oraz na stronie www.spotkaniesadownicze.pl

Zapraszamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię