Free Porn
Strona główna Tagi Sprzedaż bezpośrednia

sprzedaż bezpośrednia

Będą ułatwienia w rolniczym handlu detalicznym

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty nie tylko klientom detalicznym, lecz również lokalnym restauracjom czy stołówkom. Zostaną też zwolnieni z obowiązków administracyjnych na starcie takiej działalności i będą mogli skorzystać z zachęt podatkowych – to główne zmiany w ustawie dotyczącej małych producentów żywności, nad którą pracuje Sejm.

Minister powtarza obietnice

W „Sygnałach Dnia” emitowanych w poniedziałek 20 sierpnia minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski powtórzył składane już niejednokrotnie obietnice wsparcia rolnictwa. Wśród nich – rozszerzenie możliwości sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa. Prace nad regulującą tę kwestię ustawą ma podjąć Sejm zaraz po wakacjach.

Rząd przedstawił plan dla wsi

W gospodarstwie Anny i Jacka Szarszewskich w Głogowie w województwie kujawsko-pomorskim odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z rolnikami, w którym uczestniczył również minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

O rolniczym handlu detalicznym

W środę 25 kwietnia w ministerstwie rolnictwa odbyło się spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju rolniczego handlu detalicznego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ministerstwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ośrodków doradztwa rolniczego, Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz rolnicy korzystający z możliwości, jakie daje taki sposób sprzedaży.

Dyniowy show pod Berlinem

11 października firma Agro-Ekspert z Lubonia zorganizowała wycieczkę dla plantatorów warzyw do miejscowości Klaistow k. Berlina. Jej celem było gospodarstwo Spargelhof-Klaistow, należące do rodziny Buschmann i Winkelmann, w którym o tej porze roku prezentowana jest olbrzymia kolekcja odmian dyni.

Klub Kukiz'15 proponuje ułatwienia w sprzedaży żywności przez rolników

Posłowie Klubu Kukiz'15 przygotowali projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Nowe przepisy mają umożliwić rolnikom sprzedaż produktów m.in. do sklepów i restauracji. Rząd nie popiera projektu.

Zmieniono przepisy o umowach na dostarczanie produktów rolnych

Jak informuje CIR, w przyjętym przez Radę Ministrów projekcie "doprecyzowano przepisy dotyczące obowiązku zawierania pisemnych umów na dostarczanie produktów rolnych, mających na celu wzmocnienie pozycji producenta rolnego". Zmieniono przepisy dotyczące obowiązkowego zawierania umów między producentem (rolnikiem) a nabywcą produktów rolnych przy każdej transakcji.

Unijny program podnoszenia kwalifikacji marketingowych rolników

Bezpośrednia sprzedaż żywności przez rolników jest coraz popularniejsza w Polsce, ale też w innych krajach europejskich, dlatego UE finansuje specjalny program, który ma m.in. pomóc podnieść kwalifikacje marketingowe rolników.

Od 1 stycznia sprzedaż bezpośrednia bez przeszkód

- 1 stycznia wchodzi w życie ustawa, która umożliwia sprzedaż produktów żywnościowych wytworzonych przez rolników, są do niej wydane rozporządzenia wykonawcze, nie ma więc przeszkód, by rolnicy rozpoczęli taką działalność - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

MRiRW: robocza wersja rozporządzenia o sprzedaży bezpośredniej – przygotowana

Przygotowano już roboczą wersję rozporządzenia do ustawy o sprzedaży bezpośredniej - poinformował w poniedziałek PAP w przesłanym komunikacie resort rolnictwa. Ministerstwo podtrzymuje też, że termin wejścia w życie rozporządzenia zaplanowano na 1 stycznia 2017 r.