Strona główna Tagi Sprzedaż

sprzedaż

Kolejne postępowania UOKiK w sektorze rolno-spożywczym

UOKiK zakończył działania wobec stu największych podmiotów na rynku rolno-spożywczym, które były prowadzone na podstawie ustawy o przewadze kontraktowej. Większość przedsiębiorców w toku postępowania UOKiK wypłaciła zaległe pieniądze dostawcom i usunęła kwestionowane zapisy z polityk handlowych oraz zawartych kontraktów.

Nowe prawo zdrowia roślin dla ogrodników amatorów

Jakie zasady dotyczące zdrowia roślin muszą być przestrzegane przez ogrodników hobbystów – amatorów?

Sadownicy zbierają jabłka, konsumenci wrażenia o nich

Zbiory jabłek w naszych sadach w pełni – oczywiście tam, gdzie w tym sezonie uchowały się jabłka. Kryzysu zupełnie nie widać w handlu detalicznym tymi owocami. Przynajmniej na pierwszy rzut oka…
 

Klub Kukiz'15 proponuje ułatwienia w sprzedaży żywności przez rolników

Posłowie Klubu Kukiz'15 przygotowali projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Nowe przepisy mają umożliwić rolnikom sprzedaż produktów m.in. do sklepów i restauracji. Rząd nie popiera projektu.

Rośnie wartość sprzedaży musów owocowych w sklepach małoformatowych

W lipcu w sklepach małoformatowych masło i produkty kojarzone ze zdrowym stylem życia, np. musy owocowe, osiągnęły jeden z największych rocznych wzrostów wartości sprzedaży - podała Polska Izba Handlu.

Sprzedaż jabłek w UE – maj 2017

Na początku lipca informowaliśmy o zapasach jabłek w chłodniach krajów unijnych na 1 maja br. WAPA udostępniła dane z tej serii dotyczące sprzedaży majowej i jej stronie internetowej można już poznać zapasy pozostałe w KA na 1 czerwca.

Nie ma mowy o odblokowaniu sprzedaży państwowej ziemi

Nie ma mowy o odblokowaniu sprzedaży państwowej ziemi - powiedział w poniedziałek, 20 marca wiceminister rolnictwa Zbigniewa Babalski. Dodał, że dzierżawa ziemi z zasobów Skarbu Państwa powinna być trwałą formą gospodarowania gruntami. 
 

Ursus z największymi wzrostami

Ursus odnotował w bieżącym roku niemal 50% wzrost sprzedaży nowych ciągników. Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że lubelski producent nadal jest liderem wzrostów w branży. 
 

Nowy sezon handlu jabłkami w USA

Tej jesieni handel jabłkami rusza nieco wolniej, ale zbliżające się święta Bożego Narodzenia napawają handlowców optymizmem. Spadek wartości sprzedaży tych owoców jest niewielki – w strukturze sprzedaży owoców we wrześniu 2014 r. stanowiły one 6,7%, tej jesieni – 6,2%.
 

Skończyć ze sprzedażą poniżej kosztów!

COPA-COGECA zaapelowała 16 czerwca podczas debaty panelu wysokiego szczebla o wprowadzenie ustawodawstwa UE, które wyeliminowałoby nieuczciwe praktyki handlowe i nadużycia w łańcuchu żywnościowym. Debatę zorganizowała posłanka do Parlamentu Europejskiego Sofia Ribeiro, podkreślając, że należy skończyć ze sprzedażą poniżej kosztów.  W panelu uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, rządów, COPA-COGECA i sektora sprzedaży detalicznej. Debatowano o tym, jak uczynić łańcuch dostaw żywności bardziej uczciwym.