Nowy sezon handlu jabłkami w USA

Odmiany jabłek uprawiane w kraju
Tej jesieni handel jabłkami rusza nieco wolniej, ale zbliżające się święta Bożego Narodzenia napawają handlowców optymizmem. Spadek wartości sprzedaży tych owoców jest niewielki – w strukturze sprzedaży owoców we wrześniu 2014 r. stanowiły one 6,7%, tej jesieni – 6,2%.
 
Rynek USA jest opanowany przez osiem odmian: ‘Galę’, ‘Red Delicious’, ‘Fuji’, ‘Granny Smith’, ‘Honeycrisp’, ‘Golden Delicious’, ‘Mcintosh’, ‘Pink lady’. Razem stanowią one 88,3% sprzedaży. Rośnie popularność ‘Honeycrisp’ (10,4% w strukturze sprzedaży, wzrost o 2,2% w ciągu roku), ale jeszcze dynamiczniej –następcy tej odmiany, SweeTango®- wzrost o 13,7% . 
Jabłka – nawet gwiazda wśród nich, ‘Honeycrisp’ są tańsze niż przed rokiem, ta wymieniana tu o 9 centów. Owoce są kupowane głównie na wagę, luzem – tak sprzedaje się 65% jabłek. Pozostałe 35% – w torbach.
 
O odmianach i trendach sprzedażowych na polskim rynku jabłek będzie mowa podczas 8> Konferencji Odmianowej, na którą 5 grudnia zapraszają do Nowej Wsi k. Warki jej  organizatorzy – ZZO Warka i Fruitakademia.
za: freshfruitportal.com
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa Żuławach chcą ocalić lokalne historyczne drzewa owocowe
Następny artykułTraktory Kubota w Kutnie są tylko przygotowywane do sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.