Free Porn
Strona główna Tagi Straty w produkcji

straty w produkcji

Klęski żywiołowe, niekorzystne zjawiska, katastrofy – pomoc już wkrótce

Od 27 sierpnia do 31 grudnia 2019 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi, bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy.

Tylko w co trzeciej zagrożonej suszą gminie pracują komisje

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ponownie apeluje o powoływanie komisji do szacowania strat w gospodarstwach, które ucierpiały z powodu suszy.

Apel Sejmiku województwa lubelskiego

24 lipca na swojej sesji Sejmik uchwalił wyrażający niepokój z powodu aktualnej sytuacji m.in. w sadownictwie oraz działaniami i zaniechaniami władz apel skierowany do rządu RP.

Straty klęskowe w rolnictwie oszacowano już na blisko 46 mln zł

Specjalne komisje ds. szacowania strat z powodu wystąpienia klęsk żywiołowych pracują w 15 województwach w 477 gminach. Tylko 6 z nich zakończyło swoje prace. Straty oszacowano do tej pory łącznie na blisko 46 mln zł - poinformował w środę resort rolnictwa.

Straty przymrozkowe w Europie

Przedstawiamy informacje o sytuacji w sadach jabłoniowych w innych krajach europejskich zebrane przez Gerarda Poldervaarta z redakcji European Fruitgrowers Magazine.
 

E. Makosz o wielkości szkód w sadach

Na podstawie obserwacji sadowników z różnych stron Polski oraz opinii branżowych ekspertów prof. dr hab. Eberhard Makosz sformułował swoją wstępną ocenę wielkości szkód, jakich doznały różne gatunki upraw sadowniczych podczas kwietniowych mrozów.
 

Nawet połowę owoców mogły zniszczyć kwietniowe mrozy na Węgrzech

Minusowe temperatury zdziesiątkowały zawiązki owoców na Węgrzech. Być może przepadła nawet połowa plonów – ocenił w piątkowym wydaniu dziennika „Magyar Hirlap” wiceszef Rady Plonów oraz Międzybranżowej Organizacji Owoców i Warzyw (FruitVeB ) Gyoergy Csizmadia.

Setki milionów euro strat na południu Austrii po ataku zimy

Zima zaatakowała południową Austrię - głównie kraje zwiazkowe Styrię i Karyntię. W samej Styrii straty w rolnictwie po mroźnej nocy z 25 na 26 kwietnia i opadach mokrego śniegu następnego dnia szacuje się na minimum 125 mln euro; mówi się jednak, że będą wielokrotnie większe. Dotknięte zostały prawie wszystkie uprawy rolne, głównie jednak sady i winnice.

1,5 biliona dolarów strat w ciągu dekady z powodu kataklizmów

1,5 biliona dolarów - tyle wyniosły w ciągu dekady straty ekonomiczne spowodowane klęskami żywiołowymi na świecie. Dane te zawiera raport Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ogłoszony przed konferencją klimatyczną w Paryżu.