Strona główna Tagi święto kwiatów

święto kwiatów

Japończycy obchodzą hanami – święto kwiatów

W Japonii wiosna w pełni. Wyznacznikiem nowego okresu są kwiaty wiśni, które pojawiły się już w prawie całej Japonii. Według zapowiedzi meteorologów, w najbliższych dniach zakwitną drzewa w Kitakami, Kakunodate, Hirosaki, Hakodate i w Sapporo.
 

Święto Kwiatów w Warszawie

Zachęceni sukcesem zeszłorocznego wrześniowego Święta Jabłka i Festiwalu Cydru, tym razem Magazyn Usta i Mysia 3 zapraszają 11 kwietnia na Święto Kwiatów w Warszawie. Chcą przywracać wiedzę o ich uprawie, nazwach i zwyczajach z kwiatami związanymi - zamienić ulicę Mysią w pachnący ogród i zachęcić swoich gości, by część kwiatów zabrali ze sobą do domów.

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw po raz 35!

W Skierniewicach, Stolicy Nauk Ogrodniczych, już po raz 35. odbywa się Święto Owoców, Kwiatów i Warzyw. Ta dwudniowa impreza corocznie przyciąga wielu zwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, do Skierniewic przybyli profesjonaliści związani z branżą ogrodniczą, aby skorzystać z poradnictwa świadczonego przez pracowników Instytutu Ogrodnictwa. Mogli oni także zapoznać się z bogatą ofertą firm działających na terenie kraju, a oferujących maszyny i urządzenia wykorzystywane w uprawie i ochronie roślin.