Święto Kwiatów w Warszawie

Zachęceni sukcesem zeszłorocznego wrześniowego Święta Jabłka i Festiwalu Cydru, tym razem Magazyn Usta i Mysia 3 zapraszają 11 kwietnia na Święto Kwiatów w Warszawie. Chcą przywracać wiedzę o ich uprawie, nazwach i zwyczajach z kwiatami związanymi - zamienić ulicę Mysią w pachnący ogród i zachęcić swoich gości, by część kwiatów zabrali ze sobą do domów.
Zaproszeni zostali wystawcy z całej Polski, aby mogli zaprezentować mniej i bardziej znane kwiaty cięte i w doniczkach. Łukasz Marcinkowski i Radosław Berent z poznańskiej Kwiaciarnia Kwiaty i Miut oraz wrocławska grupa Mchy i Paprocie poprowadzą kwiatowe warsztaty. Goście święta będą mieli okazję zobaczyć, jak powstają kwiatowe kompozycje, prezentowane z wyjątkowym kunsztem, porozmawiać z producentami roślin dekoracyjnych oraz zrobić zakupy.

Do ekspozycji kwiatów bardzo przydaje się ceramika – kilkunastu producentów donic, waz, mis i innych wyrobów pokaże swoje najnowsze prace na Mysiej. W gronie wystawców znajdą się też, między innymi, producenci kwiatowych ubrań, kosmetyków, biżuterii. Wszystko będzie można kupić prosto od wytwórców. Przygotowane zostaną również przekąski inspirowane kwiatami i wiosną, m.in czekolada z płatkami kwiatów czy pączki o smaku lawendy. Plan Święta – tutaj.

Za: mat. organizatorów
pg 

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułProjekt: składki w organizacjach rolniczych UE mają być płacone przez budżet
Następny artykułUbezpieczenia upraw owoców i warzyw z dofinansowaniem do 50 proc.?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.